Yazılım Dünyasına Merhaba

0
439

Yazılım dünyası hızla gelişmekte ve kişilerin gün geçtikçe ilgisini çekmektedir. Gerek maaşların diğer işlere göre daha yüksek olması , gerek ise kişilere göre zevkli ve rahat bir iş veya hobi olması nedeniyle yazılım öğrenen , öğrenmek isteyen kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yazılıma ilgi duyan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişilerin aklındaki en büyük sorular ise “Hangi programla dilini öğrenmeliyim” ve “Kod yazarak nasıl para kazanırım” gibi sorulardır.

kahve ve kod

Günümüzde elbette ki paranın önemi oldukça fazladır. Herkes yaşam koşullarını geliştirmek istiyor ve daha fazla maaş almanın yollarını arıyor. Bir yazılımcı olmak için  kariyerinizi planlamadan önce karar vermeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncellikle şu bir gerçek ki eğer yazılım işi size keyif vermiyorsa kesinlikle başka bir uğraş edinmelisiniz. Çoğu insan için bilgisayarın başında saatlerce oturup durmadan kod yazılan sıkıcı bir iş olarak tanımlanırken aslında iş bir yazılımcının gözünde bambaşkadır. Yazılımcı bilgisayarın başında kendi dünyasını oluşturur. Başka bir deyiş ile tanrıcılığı oynar.

Yazılım dünyasına bir giriş yapmak istiyorsanız hangi programlama dilini öğrenceğinizin pek bir önemi yoktur. Teknoloji , özellikle yazılım sektöründe kullanılan teknolojiler sürekli kendini yenilemekte ve değişmektedir. Önemli olan öğrenmeyi öğrenmenizdir. Yeni bir teknoloji çıktığında bunu nasıl öğreneceğinizi , bir programlama dilini öğrenirken hangi yollardan geçeceğinizi bilmelisiniz.

Ülkemiz yazılım açısından oldukça geridedir. Ama gelecek teknoloji ve bilişimdir. Yazımın sonunda yazılım dünyasına girmeyi düşünenlere önerim , herhangi bir programlama dilinde en basit şekilde bir kod yazmanızdır.İnternetteki hazır yazılımları da kullanabilirsiniz. Bu küçücük kod ile çalışan sistemi gördüğünüzde mutlu oluyorsanız , içiniz içinize sığmıyor ise , yapabileceğiniz şeyleri hayal edebiliyorsanız ve en önemlisi kendinizi daha özgür hissediyorsanız aramıza hoşgeldin 🙂

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin