Ücretsiz Office Programları 2021 – Alternatif Office Yazılımları

1
3748

Ücretsiz Office Programları 2021

Office programları profesyonel ya da acemi farketmeksizin pek çok bilgisayar kullanıcısının ihtiyacı olan olmazsa olmaz yazılımlardır. Bugün en basit bir sunumu hazırlamak, yazı yazmak, tablolar oluşturmak için bile ofis yazılımlarına ihtiyaç duymaktayız. Microsoft Office, uzun zamandır office programları arasında lider durumda olmasına karşın yüksek ücreti nedeniyle insanlar alternatif ofis programları aramaya yönelebiliyor. Bizde sizler için alternatifler arasından en iyi ücretsiz ofis programları nelerdir bunları araştırdık ve ücretsiz olmasına rağmen ihtiyaçlarınızı giderecek ofis programlarını derledik.

Libre Office

libre office

Ücretsiz Office programları arasında uzun zamandır kullandığım ve çok memnun olduğum Libre Office ile başlamak istiyorum. Libre Office, Microsoft Office kullanarak yapabileceğiniz her şeyi size sağlayan açık kaynak kodlu ücretsiz yazılımdır. Tüm Office dosya uzantılarını destekler. Yani herhangi bir office yazılımı ile hazırlanıp kaydedilmiş bir dosyayı sıkıntısız bir şekilde Libre Office ile çalıştırıp üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunur. Libre Office Windows, Mac ve Linux ile uyumludur ayrıca androide özel mobil versiyonu da bulunmaktadır.

Libre Office İndirmek İçin Buraya Tıklayın 

Google Docs

google docs

Microsoft’un yüksek ücretlerine karşı Google’ın geliştirmiş olduğu Google Docs ile çevrim içi ortamda tablo oluşturma, metin hazırlama, sunum ve form oluşturma gibi farklı özelliklere ücretsiz sahip olursunuz. Google hesabınızla giriş yaparak hiçbir uygulama indirmeden çevrim içi ortamda belgelerinizi hazırlayabilir ve bu belgeleri istediğiniz yerde açabilirsiniz.

Buraya tıklayarak Google Docs’a ulaşabilirsiniz.

Office 365 Online

office 365 online

Microsoft Office programlarını satın alacak bütçeniz yok fakat diğer firmaların geliştirdiği ücretsiz office programları sizi tatmin etmiyor olabilir. Microsoft, kullanıcılarını Google’a kaptırmamak için kendi uygulamalarının daha sade versiyonu olan çevrim içi olarak kullanabileceğiniz Office 365’i geliştirdi. Masaüstü uygulamalarının aksine tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Office 365’i Microsoft OneDrive hesabı ile oturum açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Office 365 masaüstü uygulamasında var olan bazı gelişmiş özellikleri barındırmamasına rağmen çok profesyonel olmayan çalışmalarınız için oldukça yeterli durumda.

Office 365 Online kullanmaya başlamak için tıklayın.

WPS Office

wps office

Wps Office yine tüm dosya uzantılarını destekleyen ücretsiz ofis programıdır. Çin menşeili Kingsoft firması tarafından geliştirilmiştir. Windows, Linux, Mac, İOS ve Android sürümleri bulunur. Uygulamanın tek kötü yanı ücretsiz versiyonunda reklamların olmasıdır. Reklamsız olarak kullanmak için yıllık $30 ödeyerek premium versiyonunu satın almanız gerekiyor.

WPS Office İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Open Office

open office

Microsoft’un uygulamaları kadar gelişmiş özelliklere sahip olmasa da ücretsiz olması, basit arayüzü, açık kaynak kodlu olması Open Office uygulamalarını cazip kılıyor. Ayrıca Türkçe dil desteği de bulunmakta.

Open Office İndirmek İçin Buraya Tıklayın

SoftMaker Office

softmaker free

Alternatif ofis programları arasında bulunan Softmaker Free Office ile farklı office uygulamalarıyla geliştirilmiş dosyaları sorunsuz bir şekilde açabilirsiniz. Softmaker arayüzü Microsoft Office uygulamalarına çok benzer bu nedenle alışmak nispeten kolay olur. Kişisel kullanım için yeterli özelliklere sahip fakat daha gelişmiş versiyonlarını kullanmak için ücret ödemek zorundasınız. Windows, Mac, Linux ve Android cihazlar ile uyumludur.

Softmaker Free Office İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Kişisel tavsiyem eğer ki Microsoft’a alıştıysanız ve para ödemeden yararlanmaya devam etmek istiyorsanız Office 365 Online tam size göre. Eğer masaüstü uygulaması olarak ücretsiz ofis programı istiyorsanız benimde kullanmakta olduğum Libre Office’i kullanmanızı tavsiye ederim.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin