Web Site Trafiğini Arttırmak İçin En Etkili Yöntemler

0
1841

Bir web sitesi sahibine sitenizle ilgili en çok istediğiniz şey nedir diye sorsak, büyük ihtimalle cevabı ” site trafiğini arttırmak ” olacaktır.

Düzenlemek, içerik girmek için saatlerinizi harcadığınız sitenize ziyaretçilerin geldiğini görmek inanılmaz bir haz verir. Emeğinizin boşa gitmediğini gördüğünüzde işinizi daha büyük bir istekle yapmaya başlarsınız.

Site Trafiğini Arttırmak İçin Neler Yapılabilir ?

Web site trafiğinizi arttırmak için yapabileceğiniz bazı yöntemler mevcut. Bu yazımızda sizlere web site hit arttırma, sitenize trafik çekme için yapabileceğiniz adımlar nelerdir ? bunları aktarmaya çalışacağız.

site trafiğimi nasıl arttırırım ?

Web site trafiğinizi arttırmak için uygulayabileceğiniz yöntemler :

Siteye düzenli olarak içerik ekleyin.

Site hit arttırma yöntemlerinden en önemlisi kuşkusuz düzenli olarak içerik girmektir. Düzenli yazı yazarsanız siteniz güncel olacağından organik olarak ziyaretçileriniz mutlaka artış gösterecektir. Bu yüzden devamlılığınız olsun yılmadan yazmaya devam edin. Düzenli olarak güncellenmeyen siteler bir süre sonra ziyaretçi kaybedeceklerdir.

İçerikleriniz özgün olmalı.

İnternette aynı konularda yazılmış birbirinin kopyası milyonlarca içerik bulabilirsiniz. Mümkünse farklı içerikler bulmaya çalışın. Zaten var olanı yazarak kısa sürede google sıralamalarında üst sıralara çıkmak pek mümkün olmayabilir. Tabi ki her zaman çok farklı konuda içerik bulmak kolay değildir. Sonuçta gündem herkes için aynıdır elbette gündeme dair yazacaksınız. Fakat dikkat etmeniz gereken şey içeriğin tamamen size ait olmasıdır. Yani herhangi bir yerden kopya olmamalı.

Dikkat çekici başlıklar kullanın.

Başlık, bir içeriğin en önemli kısmıdır. Dikkat çekici bir başlık kullanmadan en kaliteli içeriğinizin bile okunma sayısı düşük olacaktır. Başlık yazarken iyi düşünün. Ubersuggest‘i kullanarak hangi kelime öbeğinin aratılma hacminin daha geniş olduğunu araştırabilirsiniz. Hem dikkat çekici başlıklar oluşturmanızda hem de anahtar kelime analizinde fayda sağlar.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanın.

site trafiğimi arttırmak için ne yapmalıyım ?

Web sitenize düzenli, özgün içerikler girerek insanların yazdıklarınızı keşfetmesini beklemek site trafiğini arttırmak için tek başına yeterli olmayabilir. Sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırmak için en etkili yollarından birisi sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktır. Sosyal medyayı kullanarak insanların içeriklerinizi bulmasını beklemeden siz insanlara içeriklerinizi tanıtabilirsiniz. Sitenizin içeriğine uygun olarak kullandığınız Twitter, Facebook, İnstagram, Google+ hesaplarınız olsun. İçeriklerinizi sosyal medyada paylaşarak insanlarında kendi hesaplarında paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle kısa vadede daha fazla insana ulaşmış olursunuz.

İlginizi çekebilir : En İyi WordPress Video Temaları

Sayfalarınızı ve içeriklerinizi SEO kurallarına uygun bir şekilde oluşturun.

site hit arttırma

Daha fazla ziyaretçi çekmeniz için arama motorlarında daha üst sıralarda olmalısınız. Peki arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanın en etkili yolu nedir ? SEO Optimizasyonu. İçeriklerinizi ve sayfalarınızı arama motorları için SEO kurallarına uygun şekilde optimize edin. İçeriklerinizde sayfa içi ve sayfa dışı bağlantı linklerine yer verin. Sayfa içi bağlantılar kullanarak ziyaretçilerinizin sitenizde daha uzun süreler kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sitenizin hemen çıkma oranı düşecek bu durum google sıralamalarınıza olumlu yansıyacaktır. Görsel alt metinleri kullanın. İlk paragrafınız ve meta açıklamanız anahtar kelimelerinizi içermeli. Anahtar kelime yoğunluğunuz ne durumda ? Tüm bunlar SEO içi optimizasyon için gerekli ve önemlidir. SEO optimizasyonu yaparak sitenizin arama sıralamalarında üst sıralara yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Daha önceden yazıp yayınlamış olduğunuz içerikleri yeniden düzenleyerek güncelleyin.

Geçmişte girdiğiniz bir içerik google analitik ve search console verilerine göre istenen etkileşimi elde edememişse üzerinde bazı oynamalar yaparak yeniden yayınlayın. Google search console üzerinden içeriğinizin hangi sorgularla aratıldığını görebilirsiniz. Eğer belirlediğiniz anahtar kelimeler google aramalarınızda pek işe yaramamışsa anahtar kelimenizi düzenleyebilirsiniz. SEO kurallarına uymayan veya kısmen uyan içeriklerinizi de yeniden düzenleyebilirsiniz.

Reklam verin

Buraya kadar anlattıklarımız tamamen ücretsiz yöntemlerdi. Site trafiğini arttırmak için en etkili fakat ücretli yol reklam vermektir. Reklam vererek site trafiğinizi çok hızlı ve kesin bir şekilde arttırabilirsiniz. Google Adwords veya Facebook reklamları kullanabilirsiniz. Reklamlardan gelen ziyaretçi artışı her zaman çok kalıcı olmayabilir. Sitenize gelen ziyaretçilerin devamlılığını sağlayıp sitenizde tutmak bundan önce bahsettiğimiz yöntemlerle sizin elinizdedir.

İlginizi çekebilir : Markaların Logo Anlamları

 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin