Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıracak Ücretsiz Yazılımlar

0
786

Öğrencilerin İşini Kolaylaştıracak Ücretsiz Yazılımlar

Hızla gelişmekte olan dünyamızda, üretilenin çok hızlı bir biçimde tüketildiği, ihtiyaç duyulan şeylerin fizikselden çok sanala dönüştüğü günleri yaşıyoruz. Artık herkesin elinin altında bulunan telefon, tablet ve bilgisayarda kullandığımız yazılımlar sayesinde pek çok konuda hayatımız daha kolay hale gelmekte işlerimizi daha hızlı halletmekteyiz. Bizde öğrencilere çalışmalarında yardımcı olacak onların işlerini kolaylaştıracak yazılımları araştırdık. Öğrencilerin ihtiyaçlarını giderecek yazılımları gelin birlikte inceleyelim:

Google Drive

Bulut depolama teknolojisi hem mevcut cihazların depolama alanını tüketmemek, hem de ihtiyacınız olan dosyalara her an her yerden ulaşabilmek için özellikle öğrenciler için inanılmaz işlevsel bir teknoloji. Bulut depolama denince akla ilk gelen uygulama da Google Drive oluyor. Google Drive sayesinde ücretsiz bir şekilde 15 GB’lık depolama alanına sahip olursunuz. Öğrenci arkadaşların işine çok yarayacak bu uygulamada daha fazla depolama alanı isteyenler aylık 10 TL ücret ödeyerek 100 GB alana sahip olabiliyor. Fakat 15 GB’lık alan ödevleriniz ve çalışmalarınız için oldukça iş görür bir miktar.

Microsoft Lens

Microsoft Lens özellikle not almayı sevmeyen öğrenciler için mükemmel bir uygulama. Tahtada yazan notların fotoğrafını çektiğinizde uygulama bu fotoğrafı otomatik olarak belge haline dönüştürüyor ve telefonunuza kaydediyor. Bu sayede not almadığınız derslerde arkadaşlarınızın peşinde not diye koşmanıza gerek kalmıyor.

Ücretsiz Ofis Yazılımları

office 365 online

Ofis yazılımları öğrenci olan ya da olmayan herkes için gereklidir. Fakat öğrenciler için lisans ücreti ödemek zorlayıcı olabiliyor. Çözüm olarak piyasada ücret ödemeden kullanabileceğiniz pek çok ofis uygulaması bulunuyor.

Okumak için tıklayın: Ücretsiz Ofis Programları

Evernote

Kalemle not almaktan yorulan öğrenciler evernote uygulaması sayesinde bu işlemi artık daha hızlı ve pratik bir şekilde dijital ortamda yapabilirler.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin