Markaların Logo Anlamları

1
4307

Markaların gizli logo anlamları

Dünyadaki büyük şirketlerin logo anlamlarını hiç merak ettiniz mi ? Çok basit gibi görünen marka logoları aslında çok ince düşünülmüş anlamlara sahiptir.

Verilmek istenen mesajı öğrendiğinizde çok şaşıracağınız logoların anlamlarını sizler için derledik.

İşte sizler için derlediğimiz logoların anlamları :

1. Amazon

logo anlamları

Bildiğiniz ama Amazon hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz bir marka. A’dan Z’ye giden ve gülümsemeyi temsil eden ok işareti Amazon’da A’dan Z’ye her şeyi bulabileceğinizi ve alışverişten memnun kalacağınızı simgeliyor.

2. LG

logoların anlamları lg

LG logosunu saat yönünde biraz çevirip L harfini G’nin uçlarıyla birleştirdiğimiz zaman karşımıza şirketin müşterilerinde görmek istediği memnuniyet ifadesi çıkıyor.

3. Hyundai

Herkes Hyundai logosunun şirketin baş harfinden ibaret olduğunu düşünür. İşin gerçeği logo iki kişinin ( müşteri ve firma yetkilisi ) el sıkıştığını temsil etmektedir.

4. Fedex

logo anlamları

E ve X harfleri arasında beliren ok işareti ” biz hızlıyız ” mesajını veriyor.

5. Sun MicroSystems

Logoda her açıdan okunabilen ” Sun ” kelimesi bulunmaktadır.

6. Le Tour de France

Logo içerisinde gizlenen iki mesaj var. 1.si ” OUR ” kısmına dikkatli bakıldığında bisiklet süren bir insan göze çarpıyor. 2.si ise sarı yuvarlak hem bisikletin ön tekerini hem de etkinliğin sadece sabahları gerçekleştirildiğini belli etmek için güneşi temsil ediyor.

7. Audi

Logo üzerindeki 4 halka, Audi’nin kurulması için bir araya gelen 4 şirketi temsil ediyor.

8. Adidas

Adidas kelimesinin üzerinde her kademede biraz daha yükselen ve dağı andıran 3 şerit var. Bu şeritler sporcuların başarıya ulaşmak için aşması gereken zorlukları temsil ediyor.

9. Picasa

Google’ın resim düzenleyicisi Picasa, ilginç bir logoya sahip. İlk bakışta fotoğraf makinesi kapağı gibi dursa da aslında ortadaki boşlukta bir ev silüeti var. Bunun sebebi Picasa fotoğraflarının evi olarak düşünülmüş. Ayrıca ‘ casa ‘ İspanyolca ev demekmiş.

10. Apple

Apple logosunun anlamı ve nereden geldiğiyle ilgili pek çok şey yazılıp çiziliyor. Logonun nereden geldiğini merak edenler => Apple Logosu Nereden Geliyor ? Apple Logosu Gerçek Anlamı <=

11. Beats

logoların anlamları

Logodaki ‘b’ harfi kulağında kulaklık olan bir kişiyi simgeliyor.

12. Baskin Robbins

logo anlamları

Logodaki B ve R harfi üzerinde pembeyle çizilen 31 sayısı , Baskin Robbins dondurmalarının 31 çeşit olduğunu göstermek için yapılmış.

Belirtmeyi unuttuğumuz logo anlamları varsa yorum atarak ekleme yapabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin