iCloud Hesabını Korumak İçin Yöntemler

0
1460

Son zamanlarda gündemde olan bir konu iCloud güvenliği. iCloud hesabınızın güvende olduğu hakkında şüpheleriniz mi var ? Hesabınızı çok daha güvenli hale getirmenin pek çok yolu mevcut. İşte iCloud hesabını korumak uygulayabileceğiniz basit adımlar :

 

1. Güçlü Bir Şifre Oluşturun

iCloud hesabınız için kullandığınız şifre aynı zamanda Apple hesabınız için kullandığınız şifreyle aynıdır. En az 8 karakter uzunluğunda, büyük ve küçük harf içermesi, ve en az bir rakam içermesi Apple’ın şifre oluştururken bizden istediği kriterlerdir. Bu kriterleri kullanarak çok güçlü şifreler oluşturabilirsiniz.

15 karakter uzunluğunda, büyük küçük harf içeren, birden fazla rakam ve sembol içeren bir şifre oluşturabilirsiniz. Ve bu Apple’ın sizden istediği temel kriterlerden çok daha güçlü bir şifre olacaktır. Şifrenizi hatırlamak konusunda endişeleriniz varsa şifre oluştururken tanıdık bir kelime seçip bunun üzerinde harfler, rakamlar ve sembollerle oynamalar yaparak hatırlaması daha kolay ve yine karmaşık şifreler oluşturabilirsiniz.

2. Daha Önce Yapmadıysanız Kendinize Bir Güvenlik Sorusu Oluşturun

Daha önce Apple ID’nizi ziyaret etmediyseniz, muhtemelen herhangi bir güvenlik sorusu da oluşturmamışsınızdır. Bu sorular herhangi sisteme üye olurken oluşturduğunuz güvenlik sorularıyla aynı şekilde işler. Yabancıların asla bilemeyeceği hayatınıza dair bir kaç özel soru ve cevap oluşturursunuz. Daha sonra hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda veya hesabınızla ilgili önemli değişiklikler yapmak istediğinizde Apple bu soruları size sorar.

3. İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasını Açın

Bu doğrulama hesabınıza sizin izniniz olmadan kimsenin giremeyeceğini kontrol altına almak için çok etkili bir yöntemdir. İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması tanınmayan bir cihazdan hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda, Apple’ın doğrulama kodu göndereceği güvenilir bir cihaz veya telefon numarası oluşturur. Böylelikle farklı bir cihazdan giriş yapmaya çalışıldığında daha önce güvenilir cihaz olarak tanımladığınız cihaza bir kod gönderilir. Bu kodu vermediğiniz sürece kimse hesabınıza giriş yapamaz.

4. Farklı Bir Cihazdan Hesabınıza Giriş Yaptıysanız İşiniz Bittiğinde Oturumu Kapatmayı Unutmayın

iCloud hesabını korumak için en önemli noktaya geldik. Her ne kadar hiç tavsiye etmesekte farklı bir cihazda ( size ait olmayan ) hesabınıza giriş yapmak zorunda kaldıysanız işiniz bittiğinde oturumu kapatmayı sakın unutmayın.

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin