Dünyada En Çok Oynanan Mobil Oyunlar 2020

2
12620

Mobil oyun bağımlıları için 2020 yılı Ocak ayı itibariyle dünyada en çok oynanan mobil oyunlar nelerdir sizler için listeledik. İşte ranker.com’dan alınan verilere göre dünyada en çok oynanan 20 mobil oyun:

Dünyada En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

1. Call of Duty®: Mobile – Garena

Geçtiğimiz sene çıkarılan Call of Duty oyununun mobil versiyonu çok kısa bir sürede en çok oynanan mobil oyunlar listesinde zirveye yerleşmiş vaziyette.

2. PUBG Mobile

pubg mobile

En çok oynanan mobil oyunlar listemizin 4. sırasında bulunan Clash Of Clans, Finlandiya tabanlı oyun şirketi Supercell tarafından geliştirilmiş online strateji oyunudur.

5. Clash Royale

clash royale

Clash Royale tıpkı Clash Of Clans gibi Supercell tarafından geliştirilen mobil kule saldırı oyunudur. 2 Mart 2016 yılında piyasaya sürülen oyun 1 yıldan daha kısa bir sürede 1 milyar dolar gelir elde etmiştir.

6. Fortnite

dünyada en çok oynanan mobil oyunlar

Epic Games tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Fortnite, hem pc hemde mobil olarak oynanabiliyor.

7. Pokémon Go

pokémon go

Pokémon Go, Niantic tarafından geliştirip yayınlanan ve çıktığı döneme damga vuran konumunuza bağlı olarak arttırılmış gerçeklik kullanılan pokemon avlama oyunudur. Oyun çıkalı üç sene geçmesine rağmen hala en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer almaktadır.

8. Geometry Dash

geometry dash

Geometry Dash, İsveç merkezli oyun şirketi RobTop Games tarafından geliştirip yayınlanan oyun dizisidir.

9. Roblox

en çok oynanan mobil oyunlar

Roblox, 8-18 yaş aralığındaki gençlere hitaben oluşturulmuş çok oyunculu online bir oyundur. Oyuncular oyun içerisinde farklı renkte ve boyutta bloklar içerisine girip kendi sanal dünyalarını oluşturma, sosyalleşme imkanına sahiptirler.

10. Hole.io

hole-io

Fransız tabanlı oyun stüdyosu Vodoo tarafından geliştirilen Hole.io hem Android hem İOS tarafından desteklenen bir bulmaca oyunudur. Oyunda bir şehir içerisinde hareket eden kara delik oyuncular tarafından yönlendirilmektedir.

11. 8 Ball Pool

en çok oynanan mobil oyunlar 8 ball pool

Miniclip tarafından geliştirilip yayınlanan 8 Ball Pool, hem mobil hemde web üzerinden oynanabilen bilardo oyunudur. Oyun 2010 yılında piyasaya sürülmüştür.

12. Angry Birds 2

angry birds 2

Hemen hemen herkesin bildiği meşhur Angry Birds oyununun devamı olan Angry Birds 2 2015 yılında yayınlanmıştır. İlk oyun gibi kuşlarla hedef vurma oyunu olan Angry Birds 2 en çok oynanan mobil oyunlar listemizde 12. sırada bulunuyor.

13. Candy Crush Saga

candy crush saga

Candy Crush Saga, bu yazıyı okuyan çoğu kişinin mutlaka bulaşmış olduğunu düşündüğüm bağımlılık yaratan Facebook oyunudur. 14 Kasım 2012’de King firması tarafından piyasaya sürülen oyun bugün hala vakit öldürmek için oynayan milyonlarca insan var. Çok basit olmasına rağmen bir kere içine girdiniz mi farkında olmadan zamanınızın çoğunu esir alır. 1000. bölümde olanını gördüm 😀  2013 yılı Mart ayında aylık  46 milyon kullanıcı ile facebook’ta en çok oynanan mobil oyun olmuştur.

14. MARVEL Contest Of Champions

en çok oynanan mobil oyunlar 2019

MARVEL Contest Of Champions, 2014 yılında Kabam şirketi tarafından geliştirilip yayınlanmış bir mobil dövüş oyunudur. Oyuncular Marvel kahramanlarını kullanarak birbirleriyle mücadele etmektedir.

İlginizi çekebilir: Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar 2020

15. Hay Day

hay day

Hay Day, tıpkı farm ville gibi çiftlik oyunudur. 2012 yılında piyasaya çıkan oyunun geliştiricisi Supercell.

16. Rules Of Survival (RoS)

rules of survival

NetEase Games tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Rules Of Survival, çok oyunculu online bir battle royale oyundur. Oyunun dünya çapında 150 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.

17. Star Wars™: Galaxy Of Heroes

en çok oynanan mobil oyunlar listesi 2019

Capital Games ve Electronic Arts işbirliğiyle geliştirilen oyun Star Wars serisinin mobil RPG oyunudur.

18. MADDEN NFL Football

madden nfl football

MADDEN NFL Football, bir mobil amerikan futbolu oyunudur. EA Sports’un geliştirdiği oyunda tıpkı Fifa oyunlarında olduğu gibi Ultimate Team özelliği bulunmakta.

19. NBA LIVE Mobile

2016 yılında piyasaya çıkan oyun bildiğimiz NBA oyununun mobil versiyonudur.

20. Sniper 3D: Fun FPS Shooting

sniper 3d fun fps shooting

2016 yılında yayınlanmış 3D mobil keskin nişancı oyunu.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin