Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Listesi 2019

0
850

Oyun meraklıları için hazırladığımız bu yazıda dünyada en çok oynanan oyunlar listesini hazırladık. Newzoo’dan alınan verilere göre 2019 yılı Haziran ayı itibariyle dünyada en çok oynanan 20 bilgisayar (PC) oyununu paylaşıyoruz.

Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar

1. League Of Legends (LOL)

dünyanın en çok oynanan oyunu league of legends

Dünyada en çok oynanan oyunlar listemizin ilk sırasında bulunan League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve 2009 yılında piyasaya sürülmüş online savaş oyunudur. Oyun Warcraft III oyununun modu olan The Ancients Of Defence’den esinlenilerek yapılmıştır. LOL, uzun zamandır dünyanın en çok oynanan oyunu ünvanını elinde bulunduruyor.

2. Minecraft

dünyada en çok oynanan oyunlar minecraft

Grafikleri çok basit olmasına rağmen dünya çapında yıllardan beri en çok oynanan oyunlar listesinde ilk sıralarda bulunan Minecraft, İsveçli bir programcı tarafından yaratılmış daha sonra İsveç şirketi Mojang tarafından geliştirilmiştir. Minecraft, oyunculara 3B küplerden istediklerini inşa etmesine izin veren yaratıcılığı geliştiren, kişiye farklı bakış açıları kazandıran çok kaliteli bir oyundur.

3. Hearthstone: Heroes Of Warcraft

heroes of warcraft

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen bir kart koleksiyonu olan Heroes of Warcraft oyununun dünya çapında bağımlı sayısı oldukça fazla.

4. Counter Strike – Global Offensive (CS-GO)

en çok oynanan oyunlar listesi cs-go

Efsanevi Counter Strike serisinin 4. oyunu olan CS-GO, 21 ağustos 2012 yılında piyasaya sürülmüş Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş bir oyundur.

5. Fortnite

fortnite

Fortnite, Epic Games tarafından geliştirilen ve kısa sürede çok fazla kişi tarafından oynanan hayatta kalma oyunudur. 2017 yılında yayımlanan oyun sadece 2 yıl içerisinde ilk 5 içerisine girmeyi başarmıştır. Ayrıca İbrahimoviç gibi dünya çapında ünlü bazı futbolcularında bu oyuna bağımlı olduklarını biliyoruz.

6. Overwatch

overwatch

Tıpkı Heroes of Warcraft gibi Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen CS-GO türünde birinci kişi nişancı oyunudur. Oyuncular 6’şar kişilik iki takım ile her biri 20 karakterden oluşan karakter havuzundan bir karakter seçerek mücadele ederler.

7. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege

rainbow

Ubisoft Montreal tarafından geliştirilip 1 Aralık 2015’te yayınlanan oyun taktiksel bir nişancı oyunudur. Oyuncular rehine kurtarma, bomba etkisiz hale getirme gibi farklı oyun modlarında saldırgan ve savunucu rolü üstlenirler.

8. Dota 2

dota 2

Dota 2 çok oyunculu bir online savaş arenası oyunudur. Valve tarafından geliştirilmiş oyun Temmuz 2013 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

9. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)

pubg

Bluehole Studio tarafından yayınlanan ve geliştirilen PUBG, 2017 yılında piyasaya sürülmesine rağmen çok kısa sürede ses getirmiş milyonlarca oyuncu tarafından sevilmiştir. Oyunda yaklaşık 100 kişiye kadar oyuncu bir uçak ile adaya indikten sonra birbirlerini öldürmek için silah ve teçhizat toplamaktadır.

10. World Of Warcraft (WoW)

en çok oynanan oyunlar

Warcraft Evrenindeki 4. oyun olan World Of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiş çok oyunculu online rol yapma oyunudur.

İlginizi çekebilir: Apple Logosu Hikayesi – Apple Logosu Nasıl Bulundu?

11. Apex Legends

apex legends

4 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülen Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir battle royale oyunudur. Yayımlanmasının üzerinden henüz çok kısa bir zaman geçmesine rağmen en çok oynanan oyunlar listesi basamaklarında hızlı bir şekilde yükselmeye devam etmektedir.

12. Grand Theft Auto V (GTA 5)

dünyada en çok oynanan oyunlar gta 5

Tahmin ediyorum GTA efsanesiyle tanışmamış olanlar yoktur. Rockstar Games oyunu olan Grand Theft Auto serisinin 5. oyunu 2013 yılında yayımlanmış olmasına rağmen hala dünyada en çok oynanan oyunlar listesinde ilk 20’nin içerisindeki yerini koruyor. Uzun bir süre daha buradaki yerinden olacağını da sanmıyoruz. Hem Pc, hem play station hem de Xbox üzerinden oynanabilen oyunu hangi platformdan oynarsanız oynayın tadından yenmiyor.

13. World Of Tanks

world of tanks

World of Tanks, Wargaming tarafından geliştirilmiş 20. yüzyılın ortalarından kalma savaş araçlarını barındıran çok oyunculu online bir oyundur. 2010 yılında piyasaya sürülmüştür.

14. Garry’s Mod (GMod)

garry's mod

Garry Newman tarafından yaratılan oyun Facepunch Stüdyo tarafından geliştirilmiştir. Hatırlayanlar bilir eskiden Valve oyunları Half-Life, Counter strike, Seven Co-Op gibi oyunlar arasında geçiş yapılırdı. Garry’s Mod’da ilk çıktığında bu oyunlardan biriyken 2006 yılında bağımsız bir sürüm haline gelmiştir.

15. Rocket League

rocket league dünyada en çok oynanan oyunlar

Rocket League, Psyonix tarafından geliştirilen araçlarla futbol oynanan bir oyundur.

16. Arma 3

arma 3

5 Mart 2013’te Bohemia İnteractive tarafından piyasaya sürülmüş askeri simülasyon oyunu.

17. Magic the Gathering: Arena

magic the gathering arena

Dünyada en çok oynanan oyunlar listemizin 17.sırasında bulunan Magic the Gathering, tıpkı Heroes of Warcraft gibi bir kart koleksiyonu oyunudur.

18. Rust

en çok oynanan oyunlar rust

Rust, 2018 yılında Facepunch Stüdyo tarafından yayınlanmış bir hayatta kalma oyunudur.

19. Diablo III

diablo 3 en çok oynanan oyunlar listesi

Çocukluğumda hatırladığım efsane oyunlardan olan Diablo serisinin 3. oyunu Diablo III Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiştir.

20. Dauntless

dauntless

En çok oynanan oyunlar listesinde 20. sırada Phoenix Labs tarafından geliştirilen ücretsiz aksiyon oyunu Dauntless bulunuyor.

Sizler için derlediğimiz en çok oynanan oyunlar hakkındaki yorumlarınızı veya sizin oynamayı çok sevdiğiniz oyunları yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dünyada En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin