2019 WordPress Video Teması ~ En İyi WordPress Video Temaları

1
2125

Video içerikleri üretip, paylaşan bir siteniz mi var ? Bu durumda iyi bir wordpress video teması ihtiyacınız var demektir.

Her wordpress teması video içeriklerinizi etkili bir biçimde sunabilmenize imkan tanıyacak şekilde oluşturulmamıştır. Video üreten siteler için bazı özel wordpress video temaları mevcut.  

Mevcut wordpress temaları arasından web sitenizde kullanmak için iyi bir tema seçimi yapmak sizler için yorucu ve zaman alıcı olabilir. Bu yüzden Fisoloji.com sizler için ziyaretçilerinizi web sitenize girdiğinde memnun edecek en kullanışlı temaları derledi.

2019 En İyi 10 WordPress Video Teması

Farklı ihtiyaçlar için oluşturulmuş çeşitli wordpress video temaları mevcut. Videolarınızı çok amaçlı (multi-purpose) bir wordpress temasına eklemek ya da çalışmalarınız için tamamen video tabanlı bir web site oluşturmak istemek gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Listemizi ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulmanıza yardımcı olabilmek için derledik.

Çok Amaçlı (Multi-Purpose) Video Temaları

Çok amaçlı (multi-purpose) wordpress video teması, tamamen video odaklı olması gerekmeyen fakat video içerikleri sunmak için güçlü özelliklere sahip olan temalardır.

1. Bridge

wordpress video teması

Bridge, işletmenizin videolarını müşterilerinizle paylaşmak için çok amaçlı (multi-purpose) bir temadır. Videolarınızı farklı düzen ve bölümlere yerleştirebilme imkanı sağlar. Ekranın tüm genişliğini alan video arka planlar oluşturabilirsiniz. Videolarınızın istediğiniz her anına farklı geçişler, animasyonlar ekleyebilme özelliği vardır. Video kaydırma özelliği vardır. Bu sayede bir bölüme birden fazla video ekleyebilirsiniz. Ziyaretçileriniz sağa ve sola kaydırarak istediği video içeriği görüntüleyebilir.

Özellikleri : 

 • Video arka planlar
 • Video geçişleri
 • Kaydırma özelliği

2. Brooklyn

wordpress video temaları

Brooklyn, her türlü iş için ideal çok amaçlı (multi-purpose) bir wordpress video temasıdır. Videolarınızı tek bir tıklamayla kolaylıkla yerleştirmenizi sağlayan sürükle bırak (drag-and-drop) özelliğine sahiptir. Tam ekran video arka planların yanı sıra farklı sayfalarda fotoğraf ve video galerileri oluşturabilirsiniz. Ayrıca videolarınızı hızlı bir şekilde eklemek ve düzenlemek için bir video widget’ı vardır.

Özellikleri : 

 • Sürükle bırak (drag-and-drop) özelliği
 • Video ve fotoğraf galerileri oluşturma
 • Tam ekran video arka planlar

Blog Video Temaları

Eğer bir video blogunuz varsa ve videoların yanında yazılı içeriğe de yer vermek istiyorsanız aşağıdaki temalar sizler için yararlı olabilir.

3. Videoblog

en iyi wordpress video teması

Videoblog, en yeni veya öne çıkan içeriklerinizi anasayfanızda listelemenizi sağlayan bir blog ve dergi video temasıdır. Ana sayfanızın dışındaki sayfalar iki sütunlu dergi düzeninde biçimlendirilir. Böylece yazı, video veya fotoğraf içeren tüm içerikleriniz hizalı bir biçimde düzenlenir.

Özellikleri : 

 • Blog ve dergi siteleri için uygun
 • En yeni ve öne çıkan içerikler anasayfada listelenebilir
 • İki sütunlu düzen

4. The Motion

The Motion, tüm video içeriklerinizi ekleyip farklı bölümlerde test edebilmenizi ve değişikliklerinizi gerçek zamanlı olarak görebilmenizi sağlayan Live Customizer adlı bir özelliğe sahiptir. Tema, seçili çeşitli sayfalardaki videoları iki sütunda öne çıkarmanızı sağlar. Video kaydırma özelliği ile şık ve modern bir tasarıma sahiptir.

Özellikleri : 

 • Live Customizer 
 • Şık ve modern tasarım
 • Video kaydırma

5. Vlog

en iyi wordpress video temaları

Vlog, dergi ve blog siteleri için oluşturulmuş bir video temasıdır. İçeriklerinizi kolaylıkla paylaşabilmeniz için YouTube, Vimeo, Dailymotion ile uyumludur. İlgili içerikleri bir arada tutmak için videolarınızı oynatma listeleri içinde gruplandırabilirsiniz. Videolarınızın küçük resmini, içeriklerinize öne çıkan resim olarak ayarlayabilirsiniz.

Özellikleri :

 • Blog ve dergiler için ideal
 • YouTube, Vimeo ve Dailymotion ile uyumlu
 • Videoları gruplandırarak oynatma listeleri oluşturma

Portföy Ve Fotoğrafa Dayalı Video Temaları

Portföyünüzü paylaşmak, bir galeride fotoğraf ve videolarınızı öne çıkararak bunları pazarlamak istiyorsanız aşağıdaki temalar işinizi görebilir.

6. Reel Story

Reel Story, portföyünüzü paylaşmanız için ideal bir video temasıdır. Video portföy modülü, ziyaretçilerinizin aradıklarını kolaylıkla bulabilmesi için üç sütunlu bir ızgara düzeni oluşturmanıza olanak sağlar. Tema ayrıca Retina-ready, yani profesyonel içerik ve videolarınızı yüksek çözünürlükte paylaşmak için optimize edilmiştir. 

Özellikleri : 

 • Video portföy modülü
 • Retina-ready

7. Fargo

Fargo, içeriklerinizi galeri formatında paylaşmak için ideal bir fotoğraf ve wordpress video temasıdır. Temanın akıllı galerileri sayesinde yazılı içeriklerden fotoğraf ve video içeriğine sorunsuz bir şekilde geçebilmenizi sağlar. Fargo’nun esnek gezinme özelliği ziyaretçileriniz farklı sayfalar arasında geçiş yaparken onlara 3D deneyim yaşatır.

Özellikleri : 

 • Akıllı galeriler
 • Esnek gezinme özelliği ile 3D deneyim yaşatan sayfa geçişleri

8. PhotoNote

wordpress en iyi video temaları neler ?

PhotoNote, fotoğrafçılar için ideal bir video temasıdır. Temanın ana sayfasında kaydırma ekranı bulunur. Bu sayede ziyaretçileriniz manzara ve portre fotoğraflarınız arasında rahatça kaydırma yapabilir. YouTube ve Vimeo ile uyumludur. Böylece videolarınızı site sayfalarınızın üst bölümüne rahatlıkla ekleyebilir, seçmiş olduğunuz videoyu tam ekran yapabilirsiniz. Açık ve koyu olmak üzere iki farklı arka plan renk seçeneği sayesinde içeriklerinizin sayfada dikkat çekici duracağından emin olabilirsiniz.

Özellikleri : 

 • Fotoğrafçılar için ideal bir tema
 • Ana sayfada kaydırma özelliği
 • YouTube ve Vimeo ile uyumlu

9. İnspiro

 

İnspiro, içeriklerini bir portföy formatında paylaşmak isteyen profesyonel fotoğrafçılar ve videocular için oluşturulmuştur. Tema sayesinde fotoğraf ve videolarınızı içeren tam ekran slayt gösterileri yapabilirsiniz. Her slaytta tıklandığı zaman arka planı karartan ışık kutucuğu vardır. Böylece ziyaretçilerinizin görüntülediği içeriğe daha iyi odaklanması sağlanır. Tema aynı zamanda ürünlerini online olarak satmak isteyenler için WooCommerce eklentisi içerir.

Özellikleri :

 • Profesyonel fotoğrafçılar ve videocular için oluşturulmuş
 • Tam ekran slayt gösterileri
 • WooCommerce eklentisi

10. Primero

wordpress video teması

Primero, fotoğrafçılar ve videocular için oluşturulmuş wordpress video temasıdır. Çalışmalarınızı özel galerilerde görüntülemeniz için bazı portföy seçenekleri vardır. Fotoğraf ve videolarınızı bir metin içerisine veya başka bir fotoğraf ya da video içerisine yerleştirebilirsiniz.

Özellikleri : 

 • Fotoğrafçı ve videocular için oluşturulmuş
 • Çeşitli galeri düzenleri
 • Fotoğraf ve videoları başka içeriklerin içine yerleştirebilme

Kaynak : https://blog.hubspot.com/marketing/wordpress-video-theme

Siz hangi temaları kullanıyorsunuz ? 

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin