The Mentalist Konusu ve Oyuncu Kadrosu

0
2856

23 Eylül 2008 tarihinde pilot bölümüyle ABD’nin CBS kanalında yayınlanmaya başlayan The Mentalist, 7 sezon boyunca devam etmiş, çok beğenilen bir polisiye dizisidir. Başrolünü Simon Baker’ın (Patrick Jane) üstlendiği dizinin ana oyuncu kadrosunda Robin Tunney (Teresa Lisbon rolünde), Tim Kang (Kimball Cho rolünde), Owain Yeoman (Wayne Rigsby rolünde) ve Amanda Righetti (Grace Van Pelt rolünde) bulunuyor. Dizi introsunda verilen tanımıyla Mentalist: ”Zihinsel zekasını kullanıp, hipnoz veya telkin uygulayan kimse. Düşünce ve davranışları yönlendirme uzmanı.” demektir.

the mentalist

The Mentalist Konusu

The Mentalist, gizemli suçları kolaylıkla çözme konusunda olağanüstü yetenekleri olan Patrick Jane’in hikayesini konu alıyor. Patrick Jane, medyum olduğunu söyleyerek insanları kandıran ve bu işten iyi para kazanan bir düzenbazdır. Patrick için her şey çok güzel giderken bir televizyon programında Red John lakaplı seri katil hakkında alaycı ifadeler kullanması hayatını yerle bir eder. Red John, Patrick’in karısını ve kızını acımasız bir şekilde öldürür. Bundan sonra Patrick’in hayatta tek bir amacı vardır. O da karısını ve kızını öldüren bu caniden intikamını almak. Red John davasını yakından takip etmek amacıyla Kaliforniya Araştırma Bürosuna (CBI) gider. Burada suçları çözme konusunda sahip olduğu yetenekleri farkedilen Patrick, cinayet büroda Teresa Lisbon’un ekibine dahil olur. Kaliforniya Büroda danışmanlık yaparak davaların sonuçlanmasına büyük katkılar veren Patrick Jane’in gerçek amacı Red John’u yakalayıp öldürmektir.

İMDB Puanı : 8,1

The Mentalist Dizi Oyuncuları

Patrick Jane 

the mentalist konusu

The Mentalist dizisinin başrolü. Simon Baker’ın muhteşem oyunculuğuyla hayat verdiği Patrick Jane. Olağanüstü yetenekleriyle en gizemli cinayetlerin bile basitçe çözülmesini sağlamaktadır. Tabi ki işini yaparken kızının ve eşinin katili Red John’dan alacağı intikamıda asla aklından çıkarmaz.

Teresa Lisbon

the mentalist oyuncuları

Kağıt üzerinde CBI’daki ekibin lideri ve Jane’den sorumlu olan kişi olsa da durum göründüğü gibi değildir. Ekibi daha çok Patrick Jane yönlendirmektedir. Jane’e kolay söz geçiremeyen Teresa bu duruma zaman zaman kızmakta Patrick Jane ile tatlı sert atışmalara girmektedir.

Wayne Rigsby

the mentalist konusu ve oyuncuları

Babası eski bir suçlu olan Wayne, babasından bambaşka bir hayatı seçerek polis olmuştur. Ayrıca ekibin bir diğer üyesi Van Pelt’e aşıktır.

Kimball Cho

the mentalist

Geçmişte bazı uyuşturucu çetelerine üye olmuş olmasına rağmen doğru yolu bulup bir şekilde polis olmuştur. Oldukça ciddi bir mizacı vardır. Şakalara pek gülmez, düşüncelerini açıkça çekinmeden dile getirir. Başlarda soğuk görünse de aslında çok iyi bir karakter olduğunu izledikçe anlıyorsunuz.

Grace Van Pelt

the mentalist dizisi konusu oyuncuları

Ekibin en genç ve en tecrübesiz üyesi. Bilgisayar konusunda yetenekli. Bu yüzden daha çok bilgisayar başında ekibe teknik destek sağlar. Gerektiği zamanlarda operasyonlara da katılır.

The Mentalist Fragmanı

İlginizi çekebilir : Birbirinden Yaratıcı Alternatif Film Afişleri

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin