The Big Bang Theory Konusu – Oyuncuları

0
1906

Yayın hayatına 1 Mayıs 2006 tarihinde ABD’nin CBS kanalında başlayan The Big Bang Theory , gelmiş geçmiş en komik en efsane dizilerden biridir. Başrolünü Jim Parsons’ın (Sheldon Cooper) oynadığı dizinin oyuncu kadrosunda : Johnny Galecki (Leonard Hofstadter), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard Wolowitz), Kunal Nayyar (Raj Koothrappali) gibi önemli kişiler bulunuyor. Bugüne kadar 11 sezonu yayınlanan The Big Bang Theory dizisinin Mayıs 2019 tarihinde final yapacağı açıklandı.

the big bang theory konusu

The Big Bang Theory Konusu

Dr. Sheldon Cooper ve  Dr. Leonard Hofstadter aynı evi paylaşan iki çok yakın arkadaştır. Arkadaşlıklarının yanı sıra meslektaş olan Sheldon ve Leonard, Kaliforniya Teknoloji Enstitüsünde (CALTECH) kuantum fiziği üzerine çalışmaktadırlar. İkili aynı enstitüden mühendislik yapan Howard Wolowitz ve astrofizikçi Rajesh Koothrappali ile takılmaktadırlar. Bu dört arkadaş sürekli olarak birlikte fizik üzerine projeler geliştirip deneyler yapmakta, saatlerce video oyunları oynayıp, bilim-kurgu filmleri izlemekte veya çizgi roman kitapları okumaktadır. Her biri IQ seviyesi yüksek birer inektir. Sosyal yönleri, insan ilişkileri özellikle kadınlarla ilişkileri oldukça zayıftır. Leonard ve Sheldon’ın karşı dairesine Penny adında güzeller güzeli bir sarışının taşınmasıyla eğlence başlar. Penny’den hoşlanan Leonard ona açılmanın yollarını ararken ilginç karakterlere sahip olan arkadaşlarınında olaya dahil olmasıyla her bölüm ayrı komiktir.

The Big Bang Theory Oyuncuları

Sheldon Cooper ( Jim Parsons )

Jim Parsons’un başarılı oyunculuğuyla hayat verdiği dizinin başrolü. Çok parlak bir zekaya sahip olan Sheldon, sosyal özellikleri oldukça tuhaf ve gıcık biridir. Başta ev arkadaşı Leonard olmak üzere arkadaşlarıyla sürekli alay eder. Her şeyi en iyi kendisinin bildiğini düşünür. Howard’ın mühendis olmasını küçümser. Tıpkı çocuklar gibi bir şey istediği zaman istediğini yaptırmak için arkadaşlarını bezdirene kadar inat eder. Arkadaşlarının yaptığı esprileri anlamakta zorlanır. Video oyunlarına ve çizgi romanlara bayılır.

Leonard Hofstadter ( Johnny Galecki )

leonard hofstadter the big bang theory

Leonard Hofstadter, Kaliforniya Teknik Enstitüsü’nde (CALTECH) deneysel fizikçi olarak çalışmaktadır. Arkadaşları Sheldon, Howard ve Raj gibi pek çok inek ve asosyal hobileri olmasına rağmen aralarında sosyalleşmek için en çok çaba harcayan kişidir. Karşı dairelerine taşınan Penny’den hoşlanmaktadır.

Penny ( Kaley Cuoco )

the big bang theory

Geçmişte Cheesecake fabrikasında garsonluk yapmış olan Penny, aslen Omaha’lı olup Hollywood yıldızı olma hayaliyle Kaliforniya’ya Leonard ve Sheldon’ın karşı dairesine taşınmıştır. Leonard’ın kendisine olan ilgisi onu erkeklerin arkadaş grubuna dahil etmiştir. Başta Leonard olmak üzere tüm grubu asosyallikten kurtarmak için çabalamaktadır.

Howard Wolowitz ( Simon Helberg )

the big bang theory howard wolowitz

Yahudi asıllı bir mühendis olan Howard, tıpkı Leonard ve Sheldon gibi Kaliforniya Teknik Enstitüsünde çalışmaktadır. Mühendis olmasını küçümseyen Sheldon tarafından sürekli olarak alay konusu olan Howard bu duruma çok sinirlenmektedir. Oldukça çapkın olmasına rağmen kadınlarla iletişim kurma çabaları genellikle hüsranla sonuçlanır. Dizide kendisini göremediğimiz fakat dayanılmaz sesiyle dizide varlık gösteren annesiyle beraber yaşar.

Rajesh Koothrappali ( Kunal Nayyar )

the big bang theory oyuncuları

Grubun Hintli üyesi, astrofizikçi Rajesh Ramayan Koothrappali. Çok varlıklı bir ailenin çocuğu olan Raj rahat bir yaşam sürmektedir. Kadınlarla konuşmayı çok istemesine rağmen alkol almadan bir kadına karşı tek kelime edememektedir.

The Big Bang Theory Dizisi Hakkında Bilgiler

Yapımcı : Chuck Lorre, Bill Prady

Türü : Komedi

İlk yayın tarihi : 1 Mayıs 2006

Ülke : ABD

Kanal : CBS

The Big Bang Theory Oyuncuları : Jim Parsons, Johnny Galecki, Kaley Cuoco, Simon Helber, Kunal Nayyar

İmdb puanı : 8,2

İlginizi çekebilir : The Mentalist Konusu – Oyuncuları 

 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin