Stranger Things Konusu Oyuncuları Ve Fragmanı

0
3506

Bu yazı Stranger Things dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Stranger Things 2016 yılında yayınlamaya başlamış, şimdiye kadar 2 sezonu yayınlanmış, 3. sezonu ise 4 temmuz 2019 tarihinde ekranlara gelecek olan bir Netflix dizisidir.

stranger things

İMDb puanı 8,9 olan gerilim, fantastik, dram türlerindeki dizinin oyuncu kadrosunda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Boby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer ve Joe Kerry gibi isimler bulunuyor.

Stranger Things Konusu

Herkesin birbirini tanıdığı ufak bir kasabada Will isimli 12 yaşındaki bir çocuğun kaybolmasıyla başlayan olaylar zinciri çok gizli hükümet deneyleri, doğaüstü güçler ve garip yetenekleri olan gizemli bir kız çocuğunu konu alıyor. Dizinin bir bölümü ortalama 50 dakikadır. Kişisel görüşüm dizide fazla sayıda çocuk oyuncu bulunuyor, dizinin size kültürel açıdan pek bir şey katacağını söyleyemem. Yine de sürükleyici bir çırpıda bitireceğiniz eğlenceli bir dizi. İzlemenizi tavsiye ederim.

Stranger Things Oyuncuları

Joyce Byers (Winona Ryder)

joyce byers

İlk iki sezondaki en önemli karakterlerden biri olan Joyce Byers, kayıp çocuk Will Byers ve abisi Jonathan Byers’ın anneleridir. Oğlunun gizemli bir biçimde kaybolmasının ardından çaresizce oğlunu aramaktadır. Tüm deliller umutsuz olmasına rağmen inancını hiç kaybetmeyen Joyce için çevresindekiler kafayı sıyırdığını düşünmeye başlar.

Jim Hopper (David Harbour)

jim hopper stranger things

Hopper, şirin ve küçük Hawkings kasabasının Polis Şefidir. Geçmişte sıkıntılı dönemler geçirmiş olan Jim’in hayatı Will Byers’ın gizemli kayboluşunun ardından daha karmaşık hale gelir.

Mike Wheeler (Finn Wolfhard)

mike wheeler

Will’in en yakın arkadaşlarından biri olan Mike, arkadaşının kaybolmasının ardından grubun diğer üyeleri Lucas ve Dustin ile beraber onu bulmak için çabalarlar. Arkadaşları Will’i ararken aniden Eleven adında gizemli bir kız çocuğuyla karşılaşırlar.

Eleven (Millie Bobby Brown)

eleven

Stranger Things dizisinin en kilit karakteri olan Millie Bobby Brown tarafından canlandırılan Eleven, hükümetin gizli deneyler yaptığı Hawkings Ulusal Laboratuvarından kaçmıştır. Daha sonra Mike, Lucas ve Dustin tarafından bulunan ve gizemli güçleri olan Eleven, Will’i bulmaları konusunda onlara yardım edecektir.

İlginizi çekebilir: Netflix Dizi Önerileri – Mutlaka İzlenmesi Gereken 21 Netflix Dizi Önerisi

Will Byers (Noah Schnapp)

will byers

6 Kasım 1983 gecesi gizemli bir şekilde ortadan kaybolan iyi huylu sessiz sakin bir çocuktur. Spoiler vermemek adına Will hakkında daha fazla şey yazmıyorum.

Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin)

lucas sinclair

Mike, Will ve Dustin’in yakın arkadaşı. Arkadaş grubu içerisinde en akılcı ve gerçekçi davranan kişidir. Dizinin renkli karakterlerinden.

Dustin Henderson (Gaten Matarazzo)

stranger things dustin

Dustin çok iyi bir gözlemci ve arkadaş grubunun içindeki birleştirici güçtür. Grup içindeki anlaşmazlıklarda orta yolu bulan kişidir.

Nancy Wheeler (Natalia Dyer)

nancy wheeler

Mike’ın ablası, çalışkan, zeki ve derslerinde başarılı, içine kapanık bir öğrenci. Steve ile ilişkiye girmesinin ardından daha isyankar, yalan söyleyen, grup aktivitelerine katılan biri haline büründü.

Steve Harrington (Joe Keery)

steve harrington

Lisenin en popüler, havalı çocuğu Steve Harrington. Nancy’den hoşlanmaktadır.

Stranger Things 1. Sezon Fragmanı

Stranger Things 2. Sezon Fragmanı

Stranger Things 3. Sezon Fragmanı

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin