Sonunda Vay Be Dedirten Filmler

1
4487

Sonu şaşırtan, bittiğinde ‘oha’ dedirten filmleri seviyorsanız bu yazımız tam size göre.Sizler için sonunda vay be dedirten filmleri derledik.

İşte sonunda vay be dedirten 14 mükemmel film :

14.Mulholland Drive (Mulholland Çıkmazı) / 2001

sonunda vay be dedirten filmler

En büyük hayali Hollywood’da ünlü bir oyuncu olmak olan Betty Elms adında bir kadın.Bu hayalini gerçekleştirebilmek için Hollywood’a doğru bir yolculuğa çıkmıştır.Burada çok başarılı olan Rita adında bir kadınla tanışır ve ona hayran kalır.Birbirlerinden hoşlanmaya başlayan ikili arasında oldukça gizemli ve ateşli bir ilişki başlar.Mulholland otoyolunda bir trafik kazası gerçekleşir.Her şey birbirine karışır.

13.Sınav ( EXAM ) / 2009

Gizemli ve güçlü bir şirkette çalışmak için başvuru yapan adaylar bir dizi testlere tabii tutulurlar.Son bir sınavları kalan 8 adayı bir sürpriz beklemektedir.Her adaya bir kağıt ve bir kalem verilir.Tek bir soru vardır ve doğru cevabı veren işi kapacaktır.Problem şu ki kağıt üzerinde yazılı herhangi bir soru yoktur.

12.Oyun( THE GAME ) / 1997

bittiğinde oha dedirten filmler

Varlıklı bir adam olan Nicholas Van Orton sıkıcı bir hayat sürmektedir.Bütün hayatını kontrol ederek yaşan Nicholas Van Orton, durdurulamaz bir kontrolsüzlük ile yüzleşmek üzeredir.Hayatındaki her şey kardeşi Conrad’dan alacağı bir doğum günü hediyesi ile beraber değişecektir.Doğum gününde kardeşi ona sonunda çok büyük bir ödülün olduğu bir oyun hazırlar.Bu gizemli oyun bir süre sonra oyun olmaktan çıkacak ve Nicholas’ın tüm kararlarının tamamen gerçek bir halde yansıdığı ölüm kalım mücadelesine dönüşecektir.Orton oyuna başlarken her şeyden habersizdir.

11.Karanlık Yolculuk ( Donnie Darko ) / 2001

80’lerin sonunda geçen hikaye.Donnie Darko adlı bir çocuk bir gece tavşana benzeyen bir yaratık görür.Bu yaratık Donnie’ye 28 gün, 6 saat, 42 dakika ve 12 saniye sonra dünyanın sonunun geleceğini söyler.Bu olaydan çok etkilenen Donnie, tüm sosyal yaşantısına ara vererek bu gizemli yaratığın peşinden gider.

10.Zindan Adası ( Shutter İsland ) / 2010

Shutter Adası isimli bölgede bulunan ve içerisinde çok tehlikeli akıl hastalarını barındıran Ashecliffe Hastanesi’nde, Rachel Solando isimli bir akıl hastasının kaybolması üzerine soruşturma yapmak için buraya gelen Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı iki polis memurunun baş döndüren hikayesi anlatılıyor.

İlginizi çekebilir : Son 11 Yılın Oscar Ödüllü Filmleri

9.Amerikan Güzeli ( American Beauty ) / 1999

Lester Burnham ( Kevin Spacey) bir magazin dergisinde çalışmaktadır.Emlakçı olan karısı Carolyn ve Lise öğrencisi kızı Jane ile iletişim kurmakta sorunlar yaşamaktadır.Lester orta yaş bunalımının eşiğinde monoton yaşamından tiksinmektedir.Bütün bunların üstüne işyerindede problemler yaşayınca kabusu daha da artar.

8.Altıncı His ( The Sixth Sense ) / 1999altıncı his

Uzun zamandır mesleğinden uzak olan psikiyatr Crowe geçmişte yaşadığı korkunç tecrübenin anılarını hala taşımaktadır.Crowe yıllar önce bir saldırıya uğramış ve ölümün eşiğinden dönmüştür.Şimdilerde 8 yaşında bir çocuğun, Cole Sear’ın doktorluğunu yapan Crowe zamanla çocukla yakınlaşacak ve küçük çocuğun kimseyle paylaşmadığı sırrına tanık olacaktır.Zaman geçtikçe küçük çocuğun sahip olduğu bu sır her ikisininde hayatında bir takım korkutucu ve açıklanamaz gelişmeler başlayacaktır.

7.Akıl Defteri ( Memento ) / 2000

akıl defteri memento

Leonard Shelby, otel odalarında konaklayan ve sadece nakit para kullanan birisidir.Jaguar marka araba kullanan ve şık giysiler giyen Leonard, dışarıdan bakınca bir işadamı gibi görünmektedir. Leonard hayatını karısına tecavüz edip öldüren kişiyi bulmaya adamıştır.Bu yolda Leonard’ın önünde ciddi bir engeli vardır, çok ender görülen ve tedavi edilemeyen bir tür hafıza kaybına sahiptir.Her ne kadar hayatının ‘kaza’ öncesi dönemini hatırlayabiliyor olsa da, bazen 10 dakika öncesinde nereye gittiğini neler yaptığını bile unutmaktadır.

6.Prestij ( The Prestige ) / 2006

Olaylar 19.yüzyılın sonlarında Londra şehrinde geçiyor.Sihirbazların saygın ve parmakla gösterildiği dönemde Robert Angier ve Alfred Borden isimli iki sihirbaz arkadaş beraber şov yapmakta ve seyircileri çok etkilemektedirler.Beraber oldukları bu yolda en büyük numaraları ters gidince birbirilerine düşman olurlar.Ve aralarında büyük bir rekabet başlar.Ta ki sınır tanımayana kadar..

5.Yıldızlarası ( Interstellar ) / 2014

Dünya yok olmak üzeredir.Bilim adamları insanlığın devam edebilmesi için yaşanabilecek başka bir gezegen arayışındadır. Geçmişte astronot olan Cooper şimdilerde mısır tarlasında çitfçilik yaparak geçimini sürdürmektedir. Cooper’ın henüz 10 yaşında olan kızı Murhp şaşırtıcı derecede zekidir. Cooper’un karşısına bir gün hiç beklenmedik bir teklif çıkar. Ve insanlığın devamı için zorlu bir karar vermesi gerekir.

İlginizi çekebilir : Özel Efektli Film Sahneleri Nasıl Çekiliyor ?

4.Olağan Şüpheliler ( The Usual Suspects ) / 1995

Beşi de birbirinden yetenekli ve kendi alanında profesyonel sabıkalı, basit bir kaçırma olayından sonra gözaltına alınınca hiçbiri bu duruma anlam veremez.Olayı araştıran ajan David Kujan, San Pedro’ da 27 ölüm ile sonuçlanan gizemli tekne patlamasıyla bu beş sabıkalının bir alakası olduğunu düşünmektedir.Olaydan sağ çıkan tek tanık vücudu yanıklarla dolu Macar terörist ve Verbal Kint adında biridir.Verbal Kint en başından başlayarak tüm hikayeyi soğukkanlılıkla Ajan David’e anlatmaktadır.Tüm oklar bir kişinin üzerinde yoğunlaşır : ”Keizer Soze”.

3.Yedi ( Seven ) / 1995

Kendine özgü yöntemleriyle 7 ölümcül günahı işleyenleri teker teker öldüren bir seri katil.Yedi ölümcül günah hristiyanlık inancına göre : Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kibir, Oburluk, Yıkıcılık , Kıskançlık ve Tembellik’tir. Polis olarak görev yapan iki dedektif bu seri katilin peşine düşer ve esrarengiz olaylar ortaya çıkar.

 2.Dövüş Kulübü ( Fight Club ) / 1999

Jack sıradan bir hayatı olan bir sigorta memurudur.İnsomnia ( Kronik uykusuzluk ) hastalığından dolayı sıkıntılar yaşayan Jack bu sıkıntılardan kurtulmak için doktorunun önerisiyle grup terapilerine katılır.Bu terapiler sırasında Marla adında güzel bir kızla tanışır.Kısa bir süre sonra da hayatını tamamen değiştirecek olan Tyler Durden ile tanışır. Durden, Jack’in hayal ettiği tüm şeylere sahip olan bir adamdır ve Jack’i ‘Dövüş Kulübü’ ile tanıştıracaktır.

1.Esaretin Bedeli ( The Shawshank Redemption ) / 1994

Genç ve başarılı bir banker Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezası alır ve Shawshank hapishanesine yollanır.Burada tecavüz,dayak,işkence gibi her türlü durum yaşanmasına rağmen Andy’nin iyimser kalmayı başarabilmesi ve hayata bağlı olması herkesi çok etkiler.Andy iyimser bakışıyla hapishanedeki tüm mahkumları, parmaklıklar ardında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır.Andy ve arkadaşı Red, harika bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline dönüştürürler.

Sizde önerdiğiniz filmleri yorum atarak bizimle paylaşın 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin