Mr. Robot Konusu – Oyuncuları – Fragmanı

0
2088

Mr. Robot, 24 Haziran 2015 tarihinde ABD’de yayınlanmaya başlayan suç – dram – gerilim – psikoloji türlerinde bir dizidir. Başrolünü Elliot rolüyle Rami Malek’in oynadığı dizinin yaratıcısı Sam Esmail’dir. Sam Esmail, bugüne kadar 3 sezonu yayınlanan dizinin 2019 yılında yayınlanmaya başlayacak 4. sezonuyla final yapacağını açıkladı. Özellikle şaşırtıcı, düşündüren sahneleri olan film ve dizi severlerin mutlaka izlemesini tavsiye ediyoruz. Oldukça kaliteli bir dizi.

mr. robot konusu

Mr. Robot Konusu

Elliot, gündüzleri bir şirkette siber güvenlik uzmanı olarak çalışan geceleri ise hackerlık yapan genç bir programcıdır. Hackerlık konusunda olağanüstü yetenekleri olan Elliot, zaman zaman terapist yardımıyla zaman zaman yasa dışı maddelerle kontrol altına almaya çalıştığı bazı psikolojik rahatsızlıklara sahiptir. Bir sabah işyerine gittiğinde şirketin siber saldırıya uğradığını görür. Saldırıyı bertaraf etmeye çalışırken saldırının arkasında F-Society adında gizli bir hack grubu olduğunu farkeder. F-Society grubunun Mr. Robot adında bir lideri vardır. Mr. Robot Elliot gibi yetenekli bir hackerdan faydalanmak ister. Bu yüzden ona asıl projeleri olan uluslarası E-Corp şirketini çökertmeye yardım etmesi için teklifte bulunur. Bu sırada Elliot’un tek arkadaşı olan Angela ebeveynlerinin ölümü için dev şirket E-Corp’u suçlamaktadır.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları

Elliot Alderson (Rami Malek)

mr robot elliot

Rami Malek tarafından hayat verilen Elliot, gündüzleri siber güvenlik şirketinde çalışan bir mühendis geceleri ise çok yetenekli bir hackerdır. Sosyal fobi, klinik depresyon ve paranoya gibi bir takım psikolojik rahatsızlıkları vardır. Dizi boyunca zaman zaman izleyicilerle konuşuyormuş gibi diyalog kurmaktadır. Fakat sahip olduğu zihinsel problemlerden dolayı çok güvenilir bir anlatıcı değildir. İzleyicilere söylediklerinin gerçekten yaşanıp yaşanmadığından emin olamıyoruz.

Angela Moss (Portia Doubleday)

mr. robot angela moss

Portia Doubleday tarafından canlandırılan Angela, Elliot Alderson’un çocukluk arkadaşıdır. Geçmişte anne ve babasının ölümünden E-Corp şirketinin sorumlu olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle bu devasa şirketten intikam almak istemektedir.

Mr. Robot (Christian Slater)

mr. robot konusu oyuncuları

Dünyanın en büyük şirketini çökertmeyi planlayan Fsociety grubunun kurucusu ve lideri. Spoiler vermemek açısından karakterle ilgili diğer detayları izleyerek öğrenmeniz için açıklamıyoruz. 🙂

Tyrell Wellick (Martin Wallström)

mr. robot tyrell wellick

E-Corp şirketinin başkan yardımcısıdır. En büyük arzusu şirketin başına geçmek olan Tyrell karakterini Martin Wallström canlandırıyor.

Darlene (Carly Chaikin)

mr. robot

Fscoiety grubunun üyesi. Carly Chaikin tarafından canlandırılıyor. Yine spoiler vermemek adına karakterle ilgili bilgileri sınırlı tutuyoruz.

Mr. Robot Fragmanı

Mr. Robot Duvar Kağıtları

Mr. Robot Dizisi Hakkında Bilgiler

Yayına başlangıç tarihi : 24 Haziran 2015

Ülke : ABD

Tür : Suç – Dram – Gerilim – Psikoloji

Yazar : Sam Esmail

İmdb : 8,6

Bölüm süresi : 49 dakika

Oyuncular : Rami Malek , Portia Doubleday, Christian Slater, Martin Wallström, Carly Chaikin

İlginizi çekebilir : The Big Bang Theory Konusu – Oyuncuları

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin