La Casa De Papel Konusu – Oyuncuları – Fragmanı

0
5013

Bu yazı La casa de papel dizisi konusu, oyuncuları, fragmanı hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. La casa de papel, 2 Mayıs 2017 tarihinde İspanya’nın Antena 3 kanalında yayınlanmaya başlayan aksiyon – suç – gizem – gerilim türlerinde bir dizidir. Yayınlandığı andan itibaren dünya çapında büyük ses getirmiş, İspanyol dizilerinin ne kadar kaliteli olabileceğini göstermiştir. İmdb puanı : 8,6

la casa de papel konusu

Senaryosu ve yapımı Alex Pina’ya ait olan dizinin her bölümü 70 dakikadır. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Úrsula Corberó, Pedro Alonso, Itziar Ituño, Álvaro Morte, Alba Flores, Miguel Herrán, Jaime Lorente gibi isimler yer alıyor. Peki La Casa De Papel dizisinin konusu nedir ?

la casa de papel dizisi

La Casa De Papel Konusu

Başlarında Profesör lakaplı zeki bir liderin bulunduğu 8 kişilik grup İspanya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük soygununu yapmayı planlar. Soyguncuların hedefinde İspanya Kraliyet Darphanesine girip 2.4 milyar euro değerinde parayı ele geçirmek vardır. Profesör soygun sırasında gerçekleşebilecek her türlü olumsuzluğu, riskleri hesaplayarak gerekli tüm bilgileri 5 aylık bir eğitimle ekibine aktarır. Ne kadar iyi planlamış olsalarda soygun sırasında hiç hesaba katmadıkları olaylarla karşılaşırlar. Sizce tarihin en büyük soygununu başarıyla gerçekleştirebilecekler mi ?

La Casa De Papel 3. Sezonu Ne Zaman Çıkacak ?

Dizinin şuana kadar 2 sezonu ve 22 bölümü yayınlandı. 3.sezonun ise 3 Kasım 2019 tarihinde başlayacağı açıklandı.

İlginizi çekebilir : Breaking Bad Konusu – Oyuncuları Ve Fragmanı

La Casa De Papel Oyuncuları

El Profesor (Álvaro Morte)

la casa de papel profesör

Soygunu organize eden kişi, ekibin beynidir. Uzun yıllar bu işi planlamış her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüştür. Soyguna direk katılmaz, ekibe dışarıdan teknik destek sağlar. Fiziksel açıdan bakıldığında kimsenin böyle büyük bir suç işleyebileceğini tahmin edemeyeceği bir adam.

Berlin (Pedro Alonso)

la casa de papel berlin

Darphane içerisindeki ekibin lideridir. Profesör, direktiflerini iletmek için Berlin’le iletişim kurar. Acımasız bir karakterdir. Kıymetli mücevher hırsızlıklarından dolayı aranmaktadır.

Tokyo (Úrsula Corberó)

la casa de papel tokyo

Gerçek hayatta işler Tokyo için yolunda gitmezken soygunu kendini kurtarmak için bir fırsat olarak görmektedir. Tokyo’nun kaybedecek hiçbir şeyi hiç kimsesi yoktur.

Denver (Jaime Lorente)

la casa de papel denver

Ekibin bir diğer üyesi Moscow’un oğludur. Tıpkı diğerleri gibi aranan bir suçlu olmasına rağmen Denver özünde çok iyi kalpli bir insan.

Rio (Miguel Herrán)

la casa de papel rio

Grubun en genç üyesidir. Dışarıda kendisini bekleyen bir ailesi olduğundan duygusal olarak kırılgandır. Bilgisayar konusunda oldukça bilgilidir ve ekibin sanal ihtiyaçlarını karşılar.

Nairobi (Alba Flores)

la casa de papel nairobi

Darphanede para basımından görevli soyguncudur. Enerjik yapısıyla dikkat çeken Nairobi ekibin lideri Berlin ile sürekli fikir ayrılığı yaşar. Soygunda herhangi bir aksilik çıkmaması için çok dikkatli davranmaya çalışır.

Moscow (Paco Tous)

la casa de papel moscow

Ekibin en yaşlı üyesi, Denver’in babası. Soyguncuların darphaneden kaçmasını sağlayacak tüneli kazmaktan sorumludur.

Helsinki (Darko Peric)

la casa de papel helsinki

Oslo ile beraber ekibin kolluk kuvvetidir diyebiliriz. Çok sessiz bir karakter olan Helsinki Berlin’e her koşulda itaat eder.

Oslo (Joseph Whimms)

la casa de papel oslo

Kuzeni Helsinki gibi çok sessiz. Hakkında çok fazla şey bilinmiyor.

La Casa De Papel Fragmanı (1. sezon)

Dizi Detayları

Yayına Başlangıç Tarihi : 2 Mayıs 2017

Ülke : İspanya

Kanal : Antena 3

Tür : Aksiyon – Suç – Gizem – Gerilim

İmdb : 8,6

Bölüm Süresi : 70 dakika

Oyuncular : Úrsula Corberó, Pedro Alonso, Itziar Ituño, Álvaro Morte, Alba Flores, Miguel Herrán, Jaime Lorente, Joseph Whimms , Darko Peric, Paco Tous

İlginizi çekebilir : Truman Show Film Konusu Oyuncuları Ve Film Analizi

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin