En Popüler 10 Cem Yılmaz Filmi

0
1633

cem yılmaz
Komedyen, oyuncu, müzisyen, karikatürist, seslendirmen, senarist, yapımcı, yönetmen… Mizah dendiğinde akla ilk gelen isim olan, siyah t-shirtleriyle adeta markalaşan Cem YILMAZ‘ı tanımayan sevmeyen pek yoktur. Zekice esprileri, unutulmaz replikleri ve yüksek gözlem gücü sayesinde pek çok insanı aynı anda güldürmeyi başarabilen ender komedyenlerimizden kendisi. Kimilerinin aynı zamanda yönetmen/senaristi de olduğu onlarca filmi içerisinden en popüler 10 filmini sizler için derledik.

NOT : Sanmıyoruz amaa listede izlemediğiniz film varsa hemen açıp izlemenizi tavsiye ederiz 😉
İşte 10 parmağında 10 marifet olan Cem Yılmaz‘ın en popüler 10 filmi;

1) G.O.R.A (2004)

gora

Tür: Komedi, Macera
Süre: 127 Dk
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak, Cem Yılmaz
Oyuncular: Özge Özberk, Şafak Sezer, Rasim Öztekin, Ozan Güven
Yapımcı: Necati Akpınar

Listemizin ilk 3 sırasında yer verdiğimiz serinin ilk filmi olan GORA’nın konusu şöyle; Anadolu’nun turistik kentlerinden birinde tüccarlık yapan Arif uzaylılar tarafından kaçırılarak G.O.R.A adlı gezegene götürülür. Arif, gezegenden kaçmak için uğraşır. Bunun için de uzaylı Komutan Logar’a karşı mücadele vermesi gerekir. Bu mücadele esnasında gezegenin kralının kızı olan Ceku’ya aşık olan Arif, G.O.R.A’da tanıştığı dostlarının da yardımıyla Logar’ı alt etmeye çalışır.

2) A.R.O.G (2008)

arog

Tür: Komedi, Fantastik
Süre: 127 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Özge Özberk, Özkan Uğur, Ozan Güven, Nil Karaibrahimgil
Yapımcı: Murat Akdilek

Serinin 2. filmi olan AROG’da; G.O.R.A gezegeninde tutsak olan Arif’e büyük kin besleyen Komutan Logar, onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Taş Devri insanları, dinozorlar ve prehistorik kuşların yer aldığı AROG’da Arif’in yeni maceraları seyirciye sunuluyor.

3) ARİF V 216 (2018)

arif v 216

Tür: Komedi, Macera
Süre: 125 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz, Kıvanç Baruönü
Oyuncular: Özkan Uğur, Zafer Algöz, Ozan Güven, Seda Bakan

Serinin son filminde ise; Arif’in yakın dostu 216, insan olmaya karar vererek dünyaya gelir ve burada başına olmadık işler gelir. Her ne kadar insan olabilmek için kıyasıya bir çaba harcasa da 216’nın farklılıkları çok barizdir. Üstelik bir de gözleri görmeyen Pembe Şeker’e  aşık olmuştur. Kötü niyetli bir iş adamının onu kopyalamaya kalkışmasıyla Arif devreye girerek 216’yı ve tüm dünyayı kurtarmaya çalışır.

4) PEK YAKINDA (2014)

pek yakında

Tür: Komedi, Dram, Macera
Süre: 130 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz
Oyuncular: Özkan Uğur, Ayşen Gruda, Tülin Özen, Ozan Güven

Eski bir figüran ve korsan DVD satıcısı olan Zafer hayatta dikiş tutturamamış bir adamdır. Karısı Arzu ondan ayrılmak isteyince ona kendini kanıtlamak için son çaresine başvurur: 1970’lerde yazılmış ancak hayata geçmemiş bir film projesi olan Şahikalar’ı çekmek ve artık boş işlerle uğraşmadığını ona gösterecektir. Bu planında ona eski Yeşilçam emektarı arkadaşları yardımcı olmaya çalışacaktır, Zafer filmde Arzu ve diğer arkadaşlarıyla birlikte ünlü oyuncu Boğaç Boray’ı oynatacaktır. Zafer hem yeteneklerini ispat etmek, hem karısına güzel bir film hediye etmek, hem de onu ayrılıktan caydırmak için bu yetenekleri kısıtlı ekiple zorlu ve eğlenceli bir maceraya atılır.

5) ALİ BABA VE 7 CÜCELER (2015)

Tür: Komedi, Macera
Süre: 114 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz
Oyuncular: Zafer Algöz, Çetin Altay, Irina Ivkina, Fevzi Gökçe

Bahçe cüceleri yapıp satan Şenay Cüccaciye’nin sahibi olan Ali Şenay ve İlber işlerini büyütüp dünyaya açılmak için Sofya’da bir fuara katılırlar. Ancak fuarda işler istedikleri gibi gitmez ve başlarını büyük belalara sokarlar. Mançov adlı kötü kalpli bir adamın planlarından haberdar olan Şenay ve İlber, onun hain planlarını durdurabilmek için yeni tanıştıkları Memedov ve Veronika ile büyük bir mücadeleye girişirler

6) YAHŞİ BATI (2010)

Tür: Komedi, Western
Süre: 112 Dk
Yönetmen: Ömer Faruk Sorak, Cem Yılmaz
Oyuncular: Özkan Uğur, Zafer Algöz, Ozan Güven, Demet Evgar

19. Yüzyıl’da özel bir görev kapsamında padişah tarafından Amerika’ya gönderilen iki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey trenle yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, treni durduran haydutlara kaptırırlar. Sonrasında hem elması bulmak hem de çalınan paralarını toparlamak için para kazanmanın yollarını arayan ikili dönemin revaçta olan işlerinden birine atılırlar. Kasabalarda aranan azılı suçluluların peşine düşüp ödül avcısı olan ikilinin maceralı yolculuğu sadece bunlarla sınırlı kalmaz. Yaşadıkları kasabada başlarına türlü dertler açan ikiliyi fazlasıyla eğlenceli maceralar beklemektedir.

7) ORGANİZE İŞLER (2005)

Tür: Komedi, Dram
Süre: 106 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan
Oyuncular: Özgü Namal, Tolga Çevik, Demet Akbağ, Sarp Apak
Yapımcı: Necati Akpınar

8) İFTARLIK GAZOZ (2016)

Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Cem Yılmaz, Yüksel Aksu
Senaryo: Macit Koper
Oyuncular: Mehmet Ali Alabora, Okan Avcı, Gün Koper, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Greta Fusco
Yapımcı: Elif Dağdeviren

1970’lerde bir Ege kasabasında yaşayan Adem, ilkokulu yeni bitirmiştir. Yazı çalışarak geçirmek isteyen Adem, ailesinden zorlukla da olsa izin alır ve Gazozcu Cibar Kemal Usta’nın çırağı olur. Ramazan ayı gelmiştir ve Adem bir yandan çalışırken oruç tutmaya niyetlenir. Ancak alışkın olmadığı için çalışırken oldukça zorlanır, serap görmeye başlar. Bu gün, Adem’in hayatının en uzun günü olacaktır.

9) HOKKABAZ (2006)

Tür: Komedi, Dram
Süre: 122 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Gürgen Öz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Selim Erdoğan
Yapımcı: Necati Akpınar

İskender hokkabaz yani aslında sihirbazdır. Ama onun ve çocukluk arkadaşı Maradona’nın dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul’dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait’i de dahil ederek büyük risk alırlar. Baba Sait, İskender’i takdir etmeyi uzun yıllar evvel bırakmıştır. Turne üçlüyü kaynaştırırken, aynı zamanda görkemli bir dağılmaya sebep olur. İskender, Maradona ve Sait, yol arkadaşları Fatma ile bir dağılıp bir toparlanırlar.

10) AV MEVSİMİ (2010)


Tür: Gerilim, Dram
Süre: 140 Dk
Yönetmen: Cem Yılmaz
Senaryo: Yavuz Turgul
Oyuncular: Çetin Tekindor, Şener Şen, Rıza Kocaoğlu, Okan Yalabık
Yapımcı: Arda Erkman

Cinayet masasındaki tecrübesi nedeniyle Avcı lakabının hakkını veren Komiser Ferman ile adı deliye çıkmış İdris baba-oğul kadar birbirine yakın iki polistir. Aralarına antropoloji mezunu bir çömez olan Hasan katılmıştır. Üçü öldürülen genç bir kızın katilini bulmakla görevlendirilir. Soruşturma sırasında uyuşturucu ticaretinden zengin bir işadamına kadar farklı insanlarla karşılaşacak bu üç polisin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

 

sıralamayı farazi olarak yaptık, elbette asıl top 10 size kalmış 🤣

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin