En İyi Korku Filmleri Listesi – Korku Filmleri 2020

0
4440

En İyi Korku Filmleri Listesi

Okulların tatile girmesiyle beraber evde yapacak bir şey bulamayan bir neslin en büyük ve hayat kurtarıcı aktivitesidir film izlemek. Özellikle arkadaşlarını eve çağırmışsan ve canınız sadistçe korkmak istiyorsa o korku filmlerinden bir türlü kaçamazsınız. İzlesek mi izlemesek mi derken kendinizi istemsizce mısırları patlatmış televizyon karşısında filmin başlamasını beklerken bulursunuz. Hangi filmi seçsek hangisi daha korkunçtur diye tek tek araştırma yapmaya üşenenler için son yılların ” en iyi korku filmleri listesini” derledik. İşte o filmler;

It Follows / Peşimdeki Şeytan (2015)

en iyi korku filmleri listesi

David Robert Mitchell’in yönetmenliğini yaptığı filmde doğaüstü varlıklar tarafından takip edilen bir kız anlatıyor. Bir çok eleştirmenden tam puan alan filmin bir çok ödüle adaylığı da bulunmakta. Müzik seçimine önem veriyor ve sizi gerilime kademe kademe hazırlayacak bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle tavsiyemiz ıt follows.

IMDb puanı : 6.8

The Cabin In The Woods / Dehşet Kapanı (2011)

korku filmleri

5 arkadaşın doğada tatil yapmak ve bir nefes alma  amacıyla çıktıkları yolculukta ormanda terk edilmiş bir kulübe bulmalarıyla planları ters teper. Kulübede farklı bir şeyler vardır ve başlarına neler geleceğinden haberleri bile yoktur. Empire Award for Best Horror gibi ödüllere adaylığı olan film ödünüzü koparacak cinsten.

IMDb puanı : 7

 It / O (2017)

korku filmleri listesi 2019

Gerilim kitaplarının vazgeçilmez ismi olan Stephan King’in aynı isimli kitabından uyarlanan film 2017’nin en ses getiren korku filmi oldu diyebiliriz. Doğaüstü varlıkları konu edinen film, 2. partı da çıkmadan palyaço korkunuzu depreştirmek için mutlaka izlemeniz gereken korkunç filmler arasında yer alıyor.

IMDb puanı : 7,4

Get Out / Kapan (2017)

dünyanın en iyi korku filmleri listesi

Senaristliğini ve yöneymenliğini Jordan Peele’nin yaptığı film son yılların en iyilerinden. En iyi özgün senaryo oscarlını alan filmin ayrıca daha bir çok ödülü bulunmakta. Sıradan siyahi bir genç olan Chris’in sevgilisinin ailesiyle tanışmak için gittiği evde başına hayal dahi edemeyeceği şeyler gelecektir.

IMDb puanı : 7,7

A Quiet Place / Sessiz Bir Yer (2018)

korku filmi

Alışılmışın dışında bir senaryosu olan filmde John Krasinski hem yönetmen koltuğunda yer alıyor hem de baş rollerden biri. Ses ile ortaya çıkan bir yaratık sayesinde neredeyse tüm dünya alt üst olmuştur ve insanlar hayatta kalmak için ses çıkarmamak zorundadır. Bu sessizliğin ortasında yaşamaya çalışan bir aileyi konu alan film gerçekten özgün senaryosu ile izleyicilerden tam puan almaya devam ediyor.

IMDb puanı : 7,6

İlginizi çekebilir: En İyi Zombi Filmleri

Hush (2016)

korku filmleri

Mike Flanagan’ın yönetmenliğini yaptığı filmde sağır bir kadının kendine yeni bir hayat  kurmak ve üzerinde çalıştığı kitabını bitirmek için yerleştiği ormandaki bir kulübede başına gelenlerle hayatı alt üst olur. Birisi tarafından izleniyordur, ama nasıl ?

IMDb puanı : 6,6

 As Above So Below / Derin Kabus (2014)

en iyi korku filmleri

Paris’te yer altı mezarını araştırmaya çıkan bir grup gezginin yaşayacakları dehşetten haberleri yoktur. Ölüler gizemleri ve ruhları ile bu gezginlerin peşini bırakmayacaktır ve yer altından çıkmak da hiç kolay bir şey değildir.

IMDb : 6,2

The Conjuring / Korku Seansı (2013)

2 filmden oluşan ve 3. filminin 2020 yılında gösterime girmesi beklenen serinin ilk filmi olan korku seansı gösterime girdiği günden beri doğaüstü temasıyla izleyicilerini dehşete düşürmeye devam ediyor. Kimisi tarafından son yılların en iyi korku serisi olarak gösterilen filmde gerilmemek mümkün değil

IMDb : 7,5

Sinister / Lanet (2012)

en iyi korku filmleri listesi 2019

Paranormal Activity filminin yapımcıları tarafından yapılmış ve Scott Derrickson tarafından yönetilmiş olan filmin 2.si de bulunmakta. Bir suç yazarının yeni kitabına malzeme toplamak için ailesiyle birlikte , içinde yaşayan herkesin öldüğü bir daireye gitmesiyle olayların başladığı filmde bir kutu içinde bulunan film kasetlerinin içindekiler yazarı dehşete düşürür ve olaylar gelişir.

IMDb puanı : 6,8

En iyi korku filmleri listemize eklemek istediklerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Son 11 Yılın Oscar Ödüllü Filmleri

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin