Dexter Konusu Oyuncuları – Dexter Fragmanı

0
2452

Dexter dizisi 2006 – 2013 yılları arasında ABD’nin Showtime kanalında yayınlanmıştır. Toplamda 8 sezon ve 96 bölümden oluşan dizinin her bölümü 53 dakikadır. Başrolünde Michael C. Hall bulunan dizi pek çok ödüle layık görülmüştür. Dizinin türü suç, gizem, gerilim, drama. Her ne kadar çok fazla bölümü olsa da izlemeyi düşünenlerin tereddüt etmeden izlemesini tavsiye ediyoruz. Bir kere başladıktan sonra nasıl bitirdiğinizi anlayamayacaksınız. Dizi 23 Eylül 2013 tarihinde final yapmıştır.

dexter konusu

Dexter Konusu

Miami Metro Polisi cinayet büroda adli tıp uzmanı olarak görev yapan Dexter Morgan, iki farklı hayata sahiptir. Gündüzleri cinayetleri çözmek, kötü adamları yakalamak için çalışan geceleri ise kanun kaçaklarını, kötü adamları öldüren bir seri katildir. Çok küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Dexter’ı Harry Morgan isimli bir polis memuru evlat edinmiştir. Zaman geçtikçe küçük Dexter’da çok yoğun bir öldürme arzusu olduğunu farkeden Harry, oğlunun bu cani kişiliğini engelleyememiş çare olarak Dexter’ı sadece seri katilleri, kanun kaçaklarını ve diğer azılı kötü kişileri öldürmesi için eğitmiştir. Dexter babasından öğrendiklerini aynen uygulamaktadır. Fakat dikkat etmesi gereken bir şey vardır. Tüm bunları yaparken hem polisin hem de suçluların her zaman bir adım önünde bulunmalı, yakalanmamalıdır.

Dexter Oyuncuları

Dexter Morgan (Michael C. Hall)

dexter morgan

Six Feet Under dizisinden tanıdığımız Michael C. Hall’ın hayat verdiği karakter. Gündüzleri Miami Metro Polis Departmanında katillerin yakalanması için polise yardım eden, geceleri ise kanundan kaçan katilleri hedef alan ve öldüren bir seri katil. Öldürme konusunda oldukça titiz bu sebeple arkasında hiçbir kanıt bırakmıyor. (Kendisi için hatıra olarak kurbanlarından sakladığı kan örneği hariç)

Debra Morgan (Jennifer Carpenter)

dexter dizisi debra morgan

Dexter Morgan’ın üvey kız kardeşi. Tıpkı kardeşi gibi Miami Metro Polisinde çalışmaktadır.

Angel Batista (David Zayas)

dexter dizisi oyuncuları angel

Angelo Juan Marcos Batista, yada kısaca Laguerta’nın deyimiyle ingilizce melek anlamına gelen ‘Angel’ dizinin ana karakterlerinden biridir. Miami Metro Polisinde dedektif olan Angel, Dexter ile yakın arkadaştır. Sık sık seri katiller hakkında tavsiyeler almak için ondan faydalanır.

Vince Masuka (C. S. Lee)

dexter konusu oyuncuları

Miami Metro Polis Departmanında adli tıp bölümünün başındaki kişidir. Dizinin komik karakteridir. Ciddi durumlarda söylediği bazı komik sözler ortamı yumuşatır.

Maria Laguerta (Lauren Velez)

dexter konusu oyuncuları

Miami Metro Polis Departmanı’nın başındaki kişidir. Dedektifler işlerini yaparken politik tarafı idare eder.

Rita Bennett (Julie Benz)

dexter rita bennett

Geçmişteki evliliğinden Astor ve Cody adında iki çocuk annesi. Daha sonra Dexterla aralarında ilişki yaşarlar.

Dexter Dizisi Hakkında Bilgiler

Yayına Başlangıç Tarihi : 1 Ekim 2006

Ülke : ABD

Kanal : Showtime

Tür : Suç – Gizem – Gerilim – Drama

İmdb : 8,7

Bölüm Süresi : 53 Dakika

Oyuncular : Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Ramar, C. S. Lee, Luna Lauren Velez

Dexter Fragmanı 

İlginizi çekebilir : Mr. Robot Konusu – Oyuncuları – Fragmanı

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin