Çizgi Filmler Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

0
2962

Çocukluğumuzun meşgalesi çizgi filmlerdi. Hele sabah erkenden kalkıp anne babamız henüz uyuyor ve televizyonu işgal etmiyorken rahat rahat çizgi film izlemek , kendini çizgi filmlerdeki karakterlerin yerine koymak ve mutlu mesut yaşamak…

Ama aslında çizgi filmlerden bazıları sandığımız kadar ”sonsuza dek mutlu mesut” yaşamadılar. Çünkü bu çizgi filmlerin bizim izlediğimiz versiyonları hariç korku verici detayları var. Kimisi intikam , kimisi entrika , kimisi de hazin son dolu.

İşte bizim asılları sandığımız kadar masum olmayan o çizgi filmler ve gerçek hikayeleri ;

  • Güzel Ve Çirkin

Disney versiyonunda Belle 3 kızlı bir babanın bencil olmayan , iyi kalpli tek kızıdır. Babasını kurtarmak için çirkin bir canavar tarafından bir şatoda hapsolmuştur. Güzel Belle ve Çirkin Canavar zamanla aşık olur , Belle canavarın güzel tarafını fark eder ve canavarı öperek bir büyüyü bozup canavarı yakışıklı bir prense dönüştürür.

Ama orjinal vesiyonunda canavar sandığımız kadar iyi birisi değil. Orjinal versiyonunda Belle hapsolduğu şatodan kız kardeşlerine gitmek için çıkar , belirlediği süreden geç döndüğünde canavar Belle’ye sinirlenir ve Belle’nin gözlerini oyup onu kör eder.

çizgi film

 

  • Caillou

Çizgi filmdeki gibi Caillou’nun sandığımız kadar güzel bir hayatı yok. Caillou’nun saçları neden yok diye hiç düşündünüz mü ? Çünkü aslında Caillou bir kanser hastası ve hayatının son günlerini ailesi çabasıyla güzel geçirmek için uğraşıyor.

çizgi film

 

  • Phineas ve Ferb

Çizgi filmde Phineas ve Ferb adlı iki kardeş küçük çocukların yapmasının hayal dahi edemeyeceği çeşitli şeyler yaparlar. Ablaları onların yaramazlık yaptığını düşünüp hep annelerine şikayet eder fakat tam anneleri görmek üzere iken Phineas ve Ferb işlerini bitirir ve ortalıkta bir yaramazlık gözükmez , anneleri hiç bir zaman hiç bir şey göremez ve ablaları bu duruma hep sinir olur. Bu çizgi film aslında bir gerçek hayattan uyarlama. Gerçekte kardeşlerin ablası şizofren , bu yüzden kardeşlerinin böyle yaramazlıklar yaptığını düşünüyor ve annesi ona hiç inanmadığı için bir süre sonra intihar ediyor.

  • Cedric

” 8 yaşındaysanız hayat çok güzel” repliğiyle hatırladığımız Cedric’te ise işler büyüyünce pek yolunda gitmiyor. Son bölümü bir çok ülkede yayınlanmayan Cedric’in sonu oldukça kötü bitiyor. Cedric büyüyor ve alkolik bir genç oluyor. Bu durum yüzünden Chen’le ayrılan Cedric bir gece içip Chen’in kapısına gidiyor ve Chen’e tecavüz ediyor.

çizgi film

  • Johnny Bravo

İşi gücü kadın tavlamak olan ama bunu pek başaramayan kaslı abimiz Johnny en sonunda bu durumdan bıkıyor ve bir daha kadınlara karşı ilgi duymuyor. Eşcinsel oluyor.

çizgi film

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin