Breaking Bad Konusu – Oyuncuları – Breaking Bad Fragmanı

0
2482

Bu yazı Breaking Bad dizisi konusu, oyuncuları hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Breaking Bad, 2008 – 2013 yılları arasında ABD’nin AMC kanalında yayınlanmış suç – gerilim – dram türlerinde bir dizidir. Dizinin ilk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde izleyiciyle buluşmuş ve yayınlanmaya başlandığı andan itibaren dünya çapında ses getirmiştir. Finali üzerinden seneler geçmesine rağmen hala İmdb en iyi diziler listesinde zirvede bulunan dizilerdendir.

breaking bad konusu

Senaryo ve yapımcılığını Vince Gilligan’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito gibi isimler yer alıyor. Breaking Bad dizisinin toplamda 5 sezon ve 62 bölümü bulunmaktadır. Dizinin her bölümü 49 dakika civarındadır. Kişisel tavsiyem Breaking Bad mutlaka izlemeniz gereken bir dizidir. Bölümlerde olay örgüsü bana göre biraz yavaş ilerliyor fakat 9,5 imdb puanını kesinlikle hakettiğini söyleyebilirim.

Breaking Bad Konusu

Walter White, New Mexico’da bir lisede kimya öğretmeni olarak çalışmaktadır. Vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucunda doktora gider ve 3. evre Akciğer kanseri olduğunu, yaşamak için çok fazla zamanı kalmadığını öğrenir. Bu andan itibaren Walter’ın hayatı tamamen değişir. Walter kendisine bir şey olursa fiziksel engeli bulunan oğlunun ve hamile eşinin gelecekte maddi anlamda sıkıntı yaşamamasını rahat bir yaşam sürmelerini ister.

breaking bad dizisi konusu oyuncuları

Kaybedeceği bir şeyin olmadığını düşünen Walter kimya bilimindeki hünerlerini kullanarak yüksek kalitede kristal metamfetamin üretmeye başlar. Aynı zamanda ürettiği mavi meth’in satışını yapması için liseden öğrencisi olan Jesse Pinkman ile birlikte çalışır. Walter’ın tek amacı kendinden sonra ailesine hatırı sayılır miktarda para bırakmaktır. İkili kısa sürede uyuşturucu dünyasında ün kazanarak zenginleşir. Zaman geçtikçe Walter White ve Jesse Pinkman polisin peşine düştüğü azılı suçlulara dönüşürler.

Breaking Bad Oyuncuları

Walter White (Bryan Cranston)

breaking bad walter white

Bryan Cranston’ın canlandırdığı dizinin ana karakteri Walter White, kimya öğretmenidir. 3. evre akciğer kanseri hastası olduğunu öğrenmesinin ardından hem tedavi masraflarını karşılamak hem de öldükten sonra ailesine iyi bir gelecek bırakmak için kristal metamfetamin üretip satmaya başlar. Uyuşturucu ticareti hakkında pek bilgi sahibi olmadığından dolayı ürettiği meth’leri pazarlaması için öğrencisi Jesse Pinkman’la birlikte çalışır.

Skyler White (Anna Gunn)

skyler white

Walter White’ın eşidir. Başlarda eşiyle araları iyi olsa da Walter’ın ortadan kaybolmaları, tuhaf davranışlarına anlam veremez. Zamanla ilişkileri kötüleşir.

Jesse Pinkman (Aaron Paul)

jesse pinkman

Dizinin en renkli karakteri olan Jesse, Walter’ın hem öğrencisi hem de uyuşturucu ticaretinde iş ortağıdır. Jesse’nin uyuşturucu işleriyle uğraşmasından dolayı ailesiyle arası bozuktur. Walter ile zaman zaman atışsalar da ikili birbirine oldukça sadıktır.

Hank Schrader (Dean Norris)

hank schrader

Hank Schrader, Marie’nin eşi Walter’ın bacanağıdır. Çok pozitif bir karakter olan Hank ayn zamanda narkotik büroda çalışmakta olan bir polistir. Bir süre sonra narkotiğin en önemli hedefi olan ”Heisenberg” lakaplı metamfetamin satıcısının peşine düşer. Fakat Heisenberg’ün çok sevdiği bacanağı Walter White olduğundan habersizdir.

Marie Schrader (Betsy Brandt)

marie schrader breaking bad

Skyler White’ın kardeşi ve narkotik büro polisi Hank Schrader’ın eşi.

Walter White Jr. (Rj Mitte)

walter white jr

Skyler ve Walter White çiftinin tek erkek çocukları Walter Junior. Fiziksel engeli bulunur. Kendisine ‘Flynn’ denilmesini tercih eder.

Gustavo Fring (Giancarlo Esposito)

gustavo fring breaking bad

Ünlü restoran zinciri Los Pollos Hermanos’un sahibidir. Dışarıdan çok normal biri gibi görünen Gustavo tıpkı Walter gibi uyuşturucu satıcısıdır. Restoran zincirini yaptığı işleri gizlemek için kullanır.

Saul Goodman (Bob Odenkirk)

saul goodman breaking bad

Asıl adı Jimmy McGill olmasına rağmen takma adı Saul Goodman olarak bilinen bir avukattır. Saul, Walter ve Jesse’nin avukatlığını yapmaktadır. Suçlular dünyasında çevresi oldukça geniştir. Walter’a kara para aklamak gibi konulardada yardım eder.

Breaking Bad Fragmanı

Breaking Bad Dizisi Hakkında Genel Bilgiler

Yayına Başlangıç Tarihi : 20 Ocak 2008

Ülke : ABD

Kanal : AMC

Tür : Suç – Gerilim – Dram

Senaryo ve Yapım : Vince Gilligan

İmdb : 9,5

Bölüm Süresi : 49 Dakika

Final tarihi : 29 Eylül 2013

Oyuncular : Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito

İlginizi çekebilir : Dexter Dizisi Konusu – Oyuncuları – Fragmanı

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin