Saç Uzatma Yöntemleri – Hızlı Saç Uzatma Maskeleri Kadın

0
2904

Saçlarını uzatmaya çalışıyor, hızlı saç uzatma yöntemleri deniyor ama bir türlü uzamadığını düşünüyorsan bir şeyleri yanlış yaptığın kesin. Bazılarının saçları diğerlerine göre daha yavaş uzar bunun genetik nedenleri de olabilir fakat bu daha düşük bir ihtimaldir.

Öncelikle saç uzatmak kadınlar için özellikle kahkül- perçem kestirdiğinde veya beğenmediği bir model kestirdiğinde çok daha çileli olabiliyor. Fakat düzenli bakım yaparsanız ve biraz da sabrederseniz bu süreç sanıldığı kadar zor olmayacak. Peki bu bakımı nasıl yapacağız ?

Hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir ? Gelin hep beraber görelim ;

  • Soğuk Duş Yapmak

Soğuk su kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzar. Tabi özellikle kış aylarında soğuk duş yapmak pek kolay olmuyor fakat en azından bir kaç dakika soğuk su ile kafa dibinize yapacağınız masaj işe yarayacaktır.

  • Sağlıklı Beslenmek

saç

Yediğimiz şeylerin vücudumuza etkisi büyük olduğu gibi saç sağlığımıza da etkisi yadsınamaz. Fast food ve yağlı besinler saç sağlığınız için iyi değilken bol proteinli besinler saçlarınıza iyi gelip hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayacak.

  • Su İçmek

Evet sadece su içmek bile saç sağlığımız için çok önemli. Günde minimum 2 litre su içmek saçlarınıza iyi gelecek.

  • Düzleştirici ve Maşa Kullanımını Azaltmak

saç uzatma yöntemleri

Düzleştirici ve maşa saça dayanabileceğinden fazla ısı veriyor ve bu da saçların yıpranmasına neden oluyor. Yıpranan saçlar da kopuyor ve saçların sağlıklı uzamasını engelliyor. Hızlı ve sağlıklı uzayan saçlar istiyorsanız bir süre ısı kullanmamak şart.

Tüm bunların yanında ekstra bakım ürünleri kullanmak da sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara kavuşmanızda yardımcı olacaktır. Bazı doğal yağlar saçlara iyi geliyorken bunun için yapılmış kremler ve şampuanları da kullanmanızda fayda var .

İşte o ekstra bakım ürünlerinden bazıları ;

  • Dax Supergro

saç uzatma yöntemleri dax

İçerisinde bir çok doğal bakım yağını bulunduran dax supergro’nun bu konudaki ününü duymayan yoktur. Vaatlerinden biri de hızlı saç uzatmak olan ürün saç uzatma yöntemleri arayanlar için güzel bir ürün. Kokusunun güzelliği de cabası.

  • Organix Biotin&Collagen Şampuan- Saç Kremi İkilisi

hızlı saç uzatma

İsminden de anlaşıldığı gibi biyotin ve kolojen içeren bu ürünler hem saçın dolgunlaşmasına hem de hızlı uzamasına yarıyor. Dolgunlaştırıcı etkisi özellikle ince yapılı ve düz saçlılar için bire bir.

  • Restorex Hızlı Uzama Etkili Şampuan

saç uzatma yöntemleri evde

Diğerlerine oranla daha uygun fiyatlı olan bu ürün de düzenli kullanımda hızlı uzamayı vaadediyor. Üstelik bu ürün bulması da çok kolay , çoğu markette bulunuyor.

  • Hindistan Cevizi Yağı

the lifeco

Organik hindistan cevizi yağı saç sağlığınız için büyük önem taşıyor. Sadece hızlı uzama değil , güçlü ve sağlıklı uzayan saçlar için – organik olmak kaydıyla- hindistan cevizi yağıyla kafa derinize haftada minumum 2 kere yapacağınız masajın size çok yardımı dokunacaktır. The Lifeco’nun hindistan cevizi yağını bir çok kozmetik mağazasında bulabilirsiniz.

Sizin bildiğiniz, uyguladığınız saç uzatma yöntemleri neler ? Yorum atarak bizimle paylaşın. 🙂

İlginizi çekebilir : Siyah Nokta Nedir ? Siyah Noktadan Kurtulma Yolları 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin