Kitap Önerileri / Tatilde Keyifle Okuyabileceğiniz Kitaplar

0
1271

Suskunlar kitap

Yazar: İhsan Oktay Anar

Suskunlar

İletişim Yayınları

Sayfa Sayısı: 268

19. Basım

Suskunlar, sizi mest edecek anlatıma sahip bir eser. Konusu, anlatımı ve dili ile nevi sahsına münhasır bir kitaptı. 10 yıllık okur hayatımda hiç böyle bir kitap okumamıştım.
Kurguladığı donem Osmanlı, karakterlerin uğraş alanı musiki, mekan genel olarak, dönemin sokaklarında, kahvelerinde, camilerinde, meyhanelerinde geçiyor. Fazlasıyla bilmediğim eski kelimeler vardı, ama ilginçtir ki okuma akışımı hiç olumsuz etkilemedi. Ben bayıla bayıla okudum. Ne mutlu ki yazardan okuduğum ilk kitap, henüz okumadığım 6 kitabi var 🙂 Şimdilik dert yanacak değil, mutlu olacak bir ruh halindeyim, ama tüm kitaplarını okuduktan sonra büyük bir üzüntü duyacağımı şimdiden hissediyorum. Çünkü yazarın, yazmayı bıraktığını öğrendim. Bıraktığı eserlerle yetineceğiz.. Size de bu harikulade yazarı okumanızı tavsiye ediyorum..

kapıyı içeriden kilitledim

Yazar: Özlem Narin Yılmaz

Kapıyı İçeriden Kilitledim

Ayrıntı Yayınları

Sayfa Sayısı: 106

  1. Basım

Karşılık bulmayan bir aşkın öyküsü.. Hikayedeki zengin kız fakir oğlan ilişkisi, tam eski Türk filmi tadında. Madam’ın şapka dükkanında çalışan çırak Ruhi, sosyetenin en zenginlerinin kızı, Ruhan’a aşık olur. Gözle değil, kalp ile sevgiyi anlatan bir aşk, hani o ‘kaldı mı ya böyle aşklar’ denilen cinsten. Böyle bir olay örgüsüne 6-7 Eylül Olayları’nın girmesiyle şaşırdım. (Olumlu anlamda) Kitaba farklı bir hava katmış. Ben keyifle okudum. Kafanızı dinlendirmek, hafif ama güzel bir hikaye okumak isterseniz önerebilirim.

kitap önerileri

Yazar: İrfan Yalçın

Cellat Ağlıyor (Öykü Kitabı)

Can Yayınları

Sayfa Sayısı: 91

 

90 sayfalık bir öykü kitabı. İçinde 12 tane kısa hikaye var. Hepsini sevdiğimi söyleyemem ama bu kitap sadece Kara Katır hikayesi için dahi okunabilir. Bu öykü, umuda ve güzelliklere tüm kalbimizle inanmaya davet ediyor. Öyle saf, öyle içtendi ki… Bir kitapçı gezinizde 49.sayfayı açın ve birazcık okuyun ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Güzel hikayelerde buluşmak üzere…

Keyifli okumalarınız olsun…

– Youtube –

-İnstagram-

 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin