İngiliz Kraliyet Ailesinin Katı Kuralları

0
2119

Son dönemlerde Meghan Markle ve yaptığı ihlaller ile birlikte İngiliz Kraliyet Ailesi Kurallarını sıkça duyar olduk.6 ay önce önce Prens Harry ile evlenerek Sussex Düşesi olarak İngiliz Kraliyet Ailesine katılan Meghan Markle’ın ilk olarak bir Hollywood starı olarak aileye girmesi eleştirilmiş , daha sonra da giyim tarzı ve kurallara uymayışı göze çarpmış ve söylentiye göre saray tarafından ” daha az hollywood starı tarzında giyinmesi” şeklinde uyarı almıştı. Meghan Markle’a eleştirilerin artmasıyla birlikte bu katı kurallar merak edilir oldu.

Fisoloji.com sizler için derledi ; 

İngiliz Kraliyet Ailesinin Katı Kuralları :

Kürk giymek yasak

ingiliz kraliyet ailesinin kuralları

İngiliz Kraliyet ailesi kesinlikle kürk giyemez, bu kuralı alkışlıyoruz 👏

Kraliçe her zaman daha dikkat çekici olmalı.

kraliyet ailesi

Kraliçe ile birlikte gittikleri etkinliklerde ailenin diğer kadınları her zaman daha sade ve renksiz giyinmeli. Çünkü kraliçe her zaman daha ön planda olmalı. Anlaşılabilir bir kural tabi 🤔

Kraliçe uyumadan kimse uyumayacak!

ingiltere kraliçesi

Sarayda kimse kraliçeden önce uyuyamaz. Uyumak için kraliçenin salondan ayrılmasını beklemeliler.

Kıyafet kuralları

meghan markle

İşte Meghan Markle’ın en çok uyarı aldığı alan . Aşırı dekolte , aşırı süs yasak. Elbiseler diz hizasından daha yukarıda olmamalı. Ayrıca bir kez giydikleri bir elbiseyi tekrar giymek zorundalar. Sebebi mütevazilik göstergesiymiş. Ayrıca küçük prensler de mevsim fark etmeksizin belli bir yaşa kadar şort giymek zorunda , sadece büyük erkekler pantolon giyebilir bu ailede.

Resmi davetlerde şapka takmak zorunlu

kraliyet ailesi

Saat 6dan önce düzenlenen resmi davetlerde kadınlar kesinlikle şapka takmak zorunda. 6dan sonraki davetlerde ise evli kadınlar şapkalarını çıkarıp ve kendi kafa ölçülerine göre tasarlanmış taçlarını takarlar. 👸

Aşırı makyaj yasak

kate middleton meghan markle

Koyu tonlarda oje ve ruj yasak. Ayrıca tırnakların çok uzun olması kraliçe tarafından kötü karşılanan bir şey, tırnakları kısa olacak. Makyaj ise sade ve doğal olacak.

Sosyal medya yasak

ingiliz kraliyet ailesinin katı kuralları neler?

Aile üyeleri kişisel sosyal medya hesabı kullanamazlar. Meghan Markle’da evlendiğinde yaklaşık 2 milyon takipçili instagram hesabını kapatmıştı. Maaile ortak olarak @kesingtonroyal  hesabını kullanıyor. Ayrıca selfie çekmek de yasak. Giyinip süslenip öf çok güzelim be deyip bir selfie çekme hakları bile yok ☹ Zaten çekseler de nereye koyacaklar sanki.

Bacak bacak üstüne atmak yasak

kate middleton

Bacaklarını yana yatırıp bileklerden birleştirerek oturuyorlar. Bu baya katı bir kural hemde. Kimse bacak bacak üstüne atmayacak!

İlginizi çekebilir: İngiltere’de Asgari Ücret Ne Kadar?

Birlikte seyahat yasak

ingiliz kraliyet ailesinin katı kuralları

Birden fazla varis aynı araçta seyahat edemezler. Sebebi ise olası bir kaza halinde tahtın varissiz kalmasını önlemek. Aynı yere gitseler bile farklı araçlara binecekler , Prens George da 12 yaşından sonra babası ile birlikte seyahat edemeyecek.

 Kısacası İngiliz kraliyet ailesinin bir üyesi olsan bile belli zorluklar çekiyorsun , hiç de küçükken hayal ettiğimiz bir şey gibi değilmiş prens-prenses olmak ☹

 

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin