27’nin Laneti; 27 Yaşında Ölenler Kulübü

0
1677

‘’Ölümün kulübü mü olur?’’ dediğinizi duyar gibiyiz. Fakat bu kulüp diğerlerinden biraz farklı. Bu kulübün ortak noktası bu isimlerin rock , blues , caz gibi müzik türlerinde efsaneleşmiş ve 27 yaşında gizemli bir şekilde hayata veda etmiş olmaları. İşte 27 Yaşında Ölenler Kulübü üyelerinden  bazıları ve ölüm sebepleri ;

 

  1. Jimi Hendrix

jimi hendrix

27 Kasım 1942de doğan Jimi Hendrix, rock müziğin en büyük isimlerinden biri ,gitarist , şarkıcı ve söz yazarıdır. 18 Eylül 1970 tarihinde aşırı dozda alkol ve kullandığı uyku hapının tepkimeye girmesi sonucu hayatını kaybetmiştir.
  1. Kurt Cobain

kurt cobain

Grunge müziğin efsanevi gruplarından olan Nirvana’nın gitarist ve vokalistliğini yapan Kurt Cobain 5 Nisan 1994 tarihinde ardında bir intihar mektubu bırakarak tüfekle kendini vurarak intihar etmiştir.
  1. Amy Winehouse

amy winehouse

14 Eylül  1983 yılında doğan caz müziğinin efsane kadını Amy Winehouse’un da yaşamı ne yazık ki kısa sürmüştür. Aykırı kişiliği, kendine has saç ve kıyafet tarzıyla başta modacılar olmak üzere  birçok kişiye ilham olmuştur. İngiliz şarkıcı  23 Temmuz 2011’de evinde ölü bulunmuştur.
  1. Jim Morrison

jim morrison

Ünlü rock grubu The Doors’un vokalisti ve söz yazarı olan Jim Morrison 8 Aralık 1943 yılında Florida’da doğmuş , 3 Temmuz 1971 yılında Paris’de ölmüştür. Ünlü rock yıldızının ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklanmakla birlikte otopsisinin yapılmaması gizem yaratmış ve akıllarda soru işareti bırakmıştır.
  1. Brian Jones

brian jones

60’lı yıllara damgasını vuran ve günümüzde de hala rock müzik için önemli bir konumda olan The Rolling Stones grubunun kurucu üyesi ve gitaristidir. Grubun büyük bir konsere hazırlandığı günlerde Brian Jones 3 Temmuz 1969 tarihinde havuzda boğularak öldü.
  1. Janis Joplin

janis joplin

Amerikalı besteci ,şarkıcı ve aranjör Janis Lyn Joplin’in de sonu aşırı dozda eroin kullanması sonucu 4 Ekim 1979da uyuşturucudan geldi. Big Brother and the Holding Company, The Cozmic Blues Band, The Full Tilt Boogie Band gibi rock grupları ile de tanınan ve solo kariyerinde de oldukça başarılı olan Janis Joplin ,blues müzik türünde gelmiş geçmiş en iyi kadın şarkıcılardan  biri olarak görülüyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin