Güle Güle Yaz! 2018 Yazında Konuşulanlar

0
358

Acısıyla tatlısıyla, akımlarıyla hashtaglarıyla bir mevsimi daha geride bırakıyoruz. Eylülün gelişi ile yaz mevsimini yavaş yavaş uğurlarken yakın geçmişimizde konuşulanları, yazılanları, görmekten duymaktan bıktıklarımızı şöyle bir gözden geçirelim ister misiniz? 
Buyurun öyleyse 2018 yazında sosyal medya gündeminde en çok konuşulanlar; 

 

1) #FIFA2018

4 yılda bir yapılan ve uluslararası çaptaki en büyük turnuvalardan biri olan FIFA Dünya Kupası bu yıl 21. kez düzenlendi. 14 Haziran’da Rusya’da başladı ve 15 Temmuz’da oynanan final maçı ile sona erdi. Finalde Hırvatistan ve Fransa karşı karşıya geldi, kupanın sahibi 4-2’lik skorla Fransa oldu.

2- #seçim2018


24 Haziran 2018’de yapılan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. döneminin 600 yeni üyesinin belirlendiği genel seçim gerek liderleriyle gerek seçim müzikleriyle sosyal medyada çok ses getirdi.

3) #lgs2018 & #yks2018


Maalesef ki ülkemizde her sene değişen sınav sisteminin hızına yetişmek oldukça zor. Sınav sistemleriyle beraber elbette ki yapılan sınavların da adı değişiyor. Bu yıl 8. sınıftan liselere geçiş için TEOG yerine LGS, liseden üniversiteye geçiş içinse YGS/LYS yerine TYT/AYT/YKS adıyla sınavlar yapıldı.

 

4) pop müzik 🎵🎶🎤

edis
Kıpır kıpır pop şarkılarsız geçen bir yaz düşünülemez ama dimi! Bu yaz en çok dinlenen popçularımız ve parçaları; şarkıları kadar dansları da kapışan Edis-Yalan, İdo Tatlıses-Bileklerime Kadar Acıyo, klip ile sözleri bir türlü bağdaştıramadığımız Aleyna Tilki-Yalnız Çiçek, dinlerken dalıp götüren Merve Özbey-Vuracak oldu…

 

5) yaz dizileri

2018 yazında diziler
Ahh elbette ki senaryolarından tesadüf fışkıran yaz dizilerimiz olmazsa olmaz. Kimileri raiting kurbanı olup birkaç bölümde finali görürken kimileri de başarısını belki yeni sezonda da sürdürebilecek. Bu yazın en popüler dizilerinden bazıları; Erkenci Kuş, 4N1K Aşk, Ege’nin Hamsisi, Meleklerin Aşkı…

 

6) ‘Çin Seddi Nerededir?’ Sorusuna 2 Joker Kullanan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ Yarışmacısı

ATV‘de yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ programında Su Ayhan isimli yarışmacı “Çin Seddi nerededir?” sorusunda iki joker hakkını kullandı. Yarışmadaki bu 4. sorusunu ilk önce seyirciye soran yarışmacı daha sonra telefon joker hakkını kullanınca sosyal medyanın diline düştü.

 

7) KiKi Challenge

kikiii, do you love meee? are you ridiiing??

Bu akımı kim çıkardı neden çıkardı bilmiyoruz 😩 Çalışır durumdaki arabadan inip yol üzerinde dans etmeye dayalı bir akım olan Kiki Challenge, tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Drake’in “In My Feelings” şarkısı eşliğinde yapılan bu akıma ülkemizde de kayıtsız kalamayanlar oldu tabi kii. Eğlenceli gibi görünse de pek çok risk barındıran akımın tez zamanda hafızalardan silinmesi dileğiyle.
💁‍♀️ (Hülya Avşar’ın yayınladığı challenge videosu nedeniyle hakkında soruşturma açılmıştı)

8) Gittikçe yükselen Dolar ve Euro 📈


Bu yazın en kriz olaylarından biri de doların önüne geçilemeyen yükselişi oldu. Türk Lirası gün geçtikçe sert bir şekilde değer kaybediyor. Bu gelişme elektronik-kozmetik ürünler başta olmak üzere tüm fiyatlarda ve faizlerde ardı ardına gelen müthiş bir artışa, alım gücünün düşmesine, kişi başına düşen milli gelirin azalmasına ve hayatımızda diğer pek çok olumsuz duruma yol açıyor.

Bakalım önümüzdeki sonbahar mevsimi bize neler gösterecek, neleri konuşacağız? Heyecanla bekliyoruz! 🍃🍂🍁

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin