Uygun Fiyata Gezebileceğiniz Ülkeler – Uygun Fiyata Gezilebilecek 5 Ülke

0
1650

Dolar ve Euro gittikçe yükselirken dünyayı gezme hayali olanların hayallerinin birer birer suya düştüğünü görür gibiyiz. E pahalı ülkeleri bir süre daha göremeyeceğiz belli ama peki neden ucuz ve keşfedilmeyi bekleyen harika güzellikleri olan ülkeleri gezip görmüyoruz ? Fisoloji.com sizler için uygun fiyata gezebileceğiniz ülkelerden bazılarını derledi , işte uygun fiyatla gezilecek 5 ülke ;

  • Ukrayna

ukrayna

Başkenti Kiev olan Ukrayna Odesa , Lviv , Sivastopol başta olmak üzere 26 idari bölgeye ayrılır. Ukrayna’da İngilizce en çok konuşulan yabancı diller arasındadır , yani en azından kendinizi ifade edebileceğiniz bir ülkedir. Eğlence hayatıyla ön planda olan Ukrayna’da aynı zamanda konaklama ve yemek için de düşük bir bütçe yeterli olacaktır. Yılın belli zamanlarında festivalleri olur , örneğin mayıs haziran arasında olan Kiev Yaz Müzik Festivali birçok katılımcı ile halkı eğlendirmeyi başarıyor. Ayrıca Türkiye’ye vizesi yoktur yani herhangi bir vize masrafınız ve uğraşınız da olmayacak . İklimi ılıman-karasal iklimdir ve kuzeyde yer alması nedeniyle özellikle kışın epey bir soğuktur , aman dikkat 🙂

  • Vietnam 

vietnam

Uygun fiyata gezebileceğiniz ülkelerden bir diğeri olan Vietnam , resmi adı ile Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti Güneydoğu Asya’da yer alıyor. Ülkenin kuzeyinde subtropikal güneyinde ise tropikal iklim hakimdir. Ülkeye ziyaret için iklimin en uygun olduğu dönem yağışın fazla olmadığı , sıcaklıkların elverişli olduğu kasım- mart aralığını tercih etmelisiniz. Muhteşem doğasıyla dikkat çeken Vietnam başkent Hanoi olmak üzere 5 idari bölgeye / 58 ile ayrılır. Doğa harikaları , renkli festivalleri ve çeşitli lezzetler barındıran mutfağı ile Vietnam’ı gezmek hem uygun hem de çok keyifli olacaktır.

  • Endonezya

uygun fiyata gezebileceğiniz bali

Dünyanın en kalabalık ülkeleri arasında ilk 10’a giren Endonezya binlerce adadan oluşmakta olup dünyanın en büyük takım ada ülkesi ünvanını almıştır. Pasifik Okyanusu ve Hint Okyanusu arasında bulunan Endonezya’nın başkenti Cava adasındaki Jakarta , en bilinen şehirlerinden biri ise Bali’dir. Tanrıların Adası olarak bilinen Bali Adasında uygun bir fiyatla deniz , kum ve güneşin tadını çıkartıp aynı zamanda bu cennet adanın doğa güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dünyanın Farklı Ülkelerinden 15 Farklı Batıl İnanç

  • Makedonya

makedonya

Üsküp başkentli Makedonya Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir. Osmanlı Devleti döneminde rumeli topraklarının önemli bir kısmını bünyesinde barındıran Makedonya , bu sebeple hem tarihi değerlerimiz için önemli bir ülkedir hem de konaklama ve ulaşımı oldukça ucuzdur. Aynı zamanda Makedonya Türkiye için vize istemiyor bu da vize masraflarından kurtulmayı sağlıyor.

  • Nepal

uygun fiyata gezilebilecek ülkeler nepal

Hindistanın kuzeyinde bulunan Nepal oldukça ucuz bir ülkedir. Ortalama bir otelde konaklama, ulaşım masrafları , yemek ve gezmek de dahil günü yaklaşık 25-30 dolara kapatacağınız Nepal  mimari eserleri , kültürü ve çeşitli tatlar barındıran mutfağı ile turist çekmeyi başarıyor. Aynı zamanda Nepal’de bulunan Himalayalara tırmanmaya giden bir çok sporcu bulunuyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin