Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? Telefonda, Bilgisayarda Sonsuzluk İşareti

0
3749

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bu yazı Sonsuzluk işareti nedir ? nasıl yapılır ? Klavyede, telefonda sonsuzluk sembolü yapma hakkında bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Sonsuzluk işareti matematikte sonu olmayan devasa büyüklükte sayıyı ifade etmek için kullanılır. Günlük hayatta ise duyguları ifade etmek sevginin sonsuz olduğunu anlatmak amacıyla sıkça kullanırız. Yan yatık sekiz ( ∞ ) şeklinde olan sonsuzluk sembolü romantik hediyelerde (sonsuzluk işareti kolye, sonsuzluk dövmesi vs. gibi) sıkça görmekteyiz. Şimdi sırasıyla bilgisayarda ve telefonda sonsuzluk sembolü nasıl yapılır açıklayalım:

sonsuzluk işareti

Klavyede Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda sonsuzluk işareti yapmak için Alt+8734 kombinasyonunu tıklatmanız yeterlidir. Yani klavyede Alt tuşuna basılı tutarken sırasıyla 8-7-3-4 tuşlarına basarsanız ekranda ∞ işareti belirecektir. Bazı bilgisayarlarda bu işlemi uyguladığınızda ■ veya ▲ gibi başka semboller çıkabilmekte. Bu durumda Başlat – Ara – Karakter Eşlem diyoruz. Ardından sol altta bulunan gelişmiş görünüm’ün yanındaki kutucuğu işaretliyoruz. Daha sonra Unicode’a git yazılı kutucuğa ”221E” yazarak sonsuzluk işaretini bulup seç dedikten sonra kopyalayarak kullanabilirsiniz. Anlamayanlar için aşağıdaki resim yardımcı olacaktır.

klavyede sonsuzluk işareti

İlginizi çekebilir: Klavyede TL işareti nasıl yapılır?

Telefonda Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

İphone’da sonsuzluk işareti yapmak için öncelikle buradan işareti ∞ kopyalayın. Daha sonra Ayarlar – Klavye – Metin Değişimi bölümüne giriyoruz. Sağ üstte bulunan + ‘ ya tıklayarak İfade kısmına daha önce kopyaladığınız işareti yapıştırıyoruz. Kestirme menüsüne ise hangi kısayolu yazdığımızda işaretin çıkacağını belirleyerek kaydediyoruz. Bundan sonra belirlediğiniz kısayolu yazdığınızda sonsuzluk sembolü çıkacaktır.

Android işletim sistemini kullanan telefon modellerinde maalesef sonsuzluk işaretini yapmak için tek yol işareti kopyalayıp istediğiniz zaman yapıştırmaktır. Buradan işareti kopyalayıp dilediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Listesi

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girin
Adınızı buraya girin